dworzec PKP Stargard
Fot. Emilia Chanczewska

PKP: będzie przebudowa dworca w Stargardzie

W najnowszym zestawieniu 150 dworców, które mają zostać zmodernizowane przez Polskie Koleje Państwowe w ramach Programu Inwestycji Dworcowych, nie ma Stargardu. Jak wyjaśniają PKP, przebudowa stargardzkiego dworca ujęta jest we wcześniejszej edycji tego programu.

– Na liście dworców kolejowych przeznaczonych do remontu w perspektywie do 2030 nie ma Stargardu. A przecież jego remont był zapowiadany w tym roku. Czy wypadł z listy czy będzie remontowany z innych funduszy? – napisał do redakcji Stargard.News pan Kazimierz.

Rzeczywiście, w opublikowanym na początku sierpnia br. zestawieniu 150 dworców, które mają zostać zmodernizowane przez PKP w latach 2024-2030, w ramach drugiej edycji Programu Inwestycji Dworcowych, nie ma Stargardu. Zapytaliśmy u źródła dlaczego tak się stało?

– Przebudowa dworca kolejowego w Stargardzie jest ujęta w aktualnym Programie Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. Projekt jest na etapie przygotowania do rozpoczęcia inwestycji – obecnie wykonawca zewnętrzny przygotowuje program funkcjonalno-użytkowy, polegający m.in. na określeniu wstępnego zakresu inwestycji przy uwzględnieniu przyszłego zagospodarowania budynku dworca i terenu bezpośrednio do niego przylegającego – odpowiada Agnieszka Jurewicz, Wydział Współpracy z Mediami Biuro Komercjalizacji, Komunikacji i Promocji Polskie Koleje Państwowe S.A. – Po pomyślnym zrealizowaniu tego etapu inwestycji nastąpi ogłoszenie przetargu na wybór generalnego wykonawcy dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych.