Policja w parku
Fot. KPP Stargard

Policja była u uczniów parku

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie spotkali się w środę z uczniami klas maturalnych Zespołu Szkół nr 1 w Stargardzie, by promować swój zawód. Przekazywali informacje o służbie i omówili proces rekrutacji.

– Wybierając swoją przyszłość, warto wiedzieć, że policja oferuje szeroki wachlarz możliwości rozwoju, a także uzupełniania swojego wykształcenia na poziomie studiów różnego stopnia i w ramach szkoleń specjalistycznych – podkreśla mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Podczas spotkań z młodzieżą mundurowi przekazywali informacje na temat etapów rekrutacji, wymagań jakie musi spełniać kandydat, a także terminów planowanych przyjęć do służby w bieżącym roku.

Jaka praca czeka w stargardzkiej policji?

– Poszukujemy osób, które chcą nosić policyjny mundur i z pasją wykonywać powierzone zadania. Ruch drogowy, prewencja, technika kryminalistyczna, zwalczanie przestępczości gospodarczej, zespoły prasowe, laboratoria, przewodnicy psów, czy też policyjni antyterroryści – wymienia mł. asp. Justyna Siwarska. – To służba wszechstronna i gotowa przyjąć w swoje szeregi osoby o różnym wykształceniu i zainteresowaniu.

Informacje o procedurze kwalifikacyjnej są na stronie Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. Na pytania o nabór do służby odpowiadają pracownicy Zespołu Kadr Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, pod tel. 47 78 29 613.