Runmageddon
Fot. KPP Stargard

Policjanci ze Stargardu wzięli udział w 12 km biegu z przeszkodami

Runmageddon odbył się w Szczecinie, w poprzednią niedzielę. Wśród wielu stargardzian byli tam także asp. Przemysław Zomołojko oraz asp.szt. Łukasz Więckowski z KPP Stargard.

Stargardzcy policjanci nie po raz pierwszy pokazali wysoki poziom sprawności fizycznej, ważny podczas codziennej służby.

Asp. Przemysław Zomołojko oraz asp.szt. Łukasz Więckowski poza służbą wiele godzin poświęcają na ciężkie treningi. Kondycja fizyczna jest im potrzeba podczas pełnienia codziennej służby. Sport jest dla nich również pasją – mówi mł.asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Bieg typu runmageddon to bieg organizowany dla osób z wyjątkową kondycją. Uczestnicy nie tylko biegają, ale również pokonują ekstremalnie trudne przeszkody, m.in. przeskakiwania przez dziury, czołgania się w błocie, wspinania po linie, wdrapywania się po ścianach, czy przedzierania się przez dym. Takie przeszkody sprawiają, że bieg jest jedyny w swoim rodzaju.

9 października 2022 roku wzięli w nim udział stargardzcy policjanci, którzy mieli do pokonania 12 kilometrów. Maksymalny czas na pokonanie przeszkód wynosił 2,5 godziny.

Na mecie mundurowi byli zmęczeni, ale przede wszystkim bardzo zadowoleni – relacjonuje Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Wszyscy z uśmiechem na ustach pokonywali kolejne wyzwania i ukończyli zmagania bez kontuzji. Udowodnili, że policjanci potrafią współdziałać w zespole i nie boją się żadnych wyzwań. Gratulujemy!