Poznań
Fot. Emilia Chanczewska

Pomorze Zachodnie na poznańskich targach Smaki Regionów

Kołobrzeg, Szczecin, Dolice, Wyspa Wolin. Przetwory rybne, wyroby z róży, ogórki, piwo, tak pokazał się zachodniopomorski region na imprezie dla łasuchów, która od wczoraj do jutra trwa na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Stargard.News odwiedził dziś najsmaczniejsze targi w Polsce. Polska smakuje! Wśród 6 wystawców z województwa zachodniopomorskiego, wytwórców tradycyjnych produktów, 1 był z powiatu stargardzkiego – Gospodarstwo Ekologiczne Sedina z Dolic, producent tradycyjnych, ekologicznych przetworów. Konfitur – m.in. z płatków i owoców róży, keczupów, musztard. Nagrodzone zostało Perłą w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo, za produkty z dyni.

Z INFORMACJI ORGANIZATORÓW:

Smaki Regionów to wyjątkowa podróż po kulinarnych zakamarkach Polski. Nie trzeba przemierzać całego kraju – wszyscy producenci najsmaczniejszych potraw zjeżdżają się do Poznania w dniach 24-26 września 2022 roku.

Teren Międzynarodowych Targów Poznańskich przez trzy dni wypełnia zapach świeżego pieczywa, najwyższej jakości wędlin, serów czy domowych wypieków.

Wśród wystawców są reprezentanci niemal wszystkich województw. Skład produktów, które oferują to absolutnie najwyższa jakość, której nie spotyka się na półkach marketów. To m.in.:
– mięsa i wędliny,
– sery,
– miody,
– przetwory z owoców i warzyw,
– ryby,
– produkty mleczarskie,
– pieczywo,
– wyroby cukiernicze,
– wina i nalewki.

Na zwiedzających czekają setki wystawców i degustacje ich potraw. Ważnym punktem imprezy jest scena kulinarna, na której odbywają się pokazy gotowania. W sobotę pokazy prowadził znany szwajcarski szef kuchni, krytyk kulinarny Kurt Scheller. Jest muzyka na żywo. Są też warsztaty przygotowywania posiłków dla dzieci. Wszystko pod hasłem ekologicznego, pysznego jedzenia i swojskiej atmosfery.

  • Lokalizacja: Międzynarodowe Targi Poznańskie. Wejście od ul. Bukowskiej – Pawilon 3A
  • Termin: 24-26 września 2022
  • Godziny otwarcia:
  • Sobota, 24.09 – 10:00 – 18:00
  • Niedziela, 25.09 – 10:00 – 18:00
  • Poniedziałek, 26.09 – 10:00 – 17:00

Wstęp na targi Smaki Regionów jest bezpłatny.