Dariusz Matecki
Dariusz Matecki ze Szczecina (w środku) był podczas kampanii wyborczej w DKK Stargard, na spotkaniu z europosłem Patrykiem Jakim (z lewej), fot. Emilia Chanczewska (7.10.2023)

Poseł Matecki ze Szczecina wybuczany w Sejmie

Bywający w Stargardzie 34-letni szczecinianin Dariusz Matecki, czołowy polityk Suwerennej Polski, dotychczasowy radny Rady Miasta Szczecin, głośno zaczął X kadencję Sejmu RP.

Dariusz Matecki wszedł do Sejmu z listy PiS w okręgu nr 41, uzyskując 14 974 głosy.

Dariusz Matecki, znany z dużej i kontrowersyjnej aktywności w internecie, nazywany często „pierwszym hejterem RP”, bywa w Stargardzie. W czasie ostatniej kampanii wyborczej towarzyszył tu Zbigniewowi Ziobrze i Patrykowi Jakiemu.

Dziś po południu Dariusz Matecki poinformował, że: Kadencję rozpoczynam na SOR, karetką z hotelu sejmowego. Okazało się, że mam atak kamicy nerkowej – ból potworny. Ale zarówno pracownicy domu poselskiego jak i ochrony zdrowia – pełna klasa, najwyższe uznanie i szacunek za pomoc i wielkie podziękowania za Waszą ciężką pracę! Zdążyłem wrócić. Zdrowia dla wszystkich!

Dariusz Matecki wziął jednak udział w dzisiejszym inauguracyjnym posiedzeniu Sejmu X kadencji oraz ślubowaniu. Został podczas niego (podobnie jak poseł PiS Łukasz Mejza) wybuczany przez część posłów.

Zawyła większość niemiecka – skomentował w swoich social mediach Dariusz Matecki. – Jeśli ludzie pokroju Tuska i Nitrasa na mnie wyją i krzyczą, to nie ma lepszej laurki dla moich działań. Pozdrawiam serdecznie – dodał w swoim stylu.