Patryk Jaki
Patryk Jaki dziś w DKK Stargard, fot. Emilia Chanczewska

Europoseł Patryk Jaki w Stargardzie o „niemieckich porządkach” Donalda Tuska

W sobotnie popołudnie (7.10.2023 r.) w Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie było otwarte spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim z Suwerennej Polski.
W większości poświęcone liderowi opozycji, Donaldowi Tuskowi. Doszło do nieprzyjemnych scen między zwolennikami i przeciwnikami partii rządzącej.

„Niemieckie porządki” Donalda Tuska, jego rzekome powiązania z Rosją, chęć zrzeczenia się reparacji wojennych itp. Przekonywanie, że między Tuskiem a rządem jest „przepaść” oraz że należy Tuska „wykopać do Berlina”. Zwolenników opozycji przedstawianie jako ludzi wstydzących się polskości i nienawidzących Polski. Tak pokrótce brzmiał wykład europosła Patryka Jakiego (38-letniego opolanina) dziś w DKK Stargard.

Zobacz relację LIVE z początku wystąpienia.

Przybyła na niego grupa zwolenników, byli też przeciwnicy.

– Przedstaw program, a nie tylko o Tusku! – krzyczał jeden z nich. – Czy wyprowadzicie Polskę z Unii Europejskiej? – pytał.

– Polska powinna być w Unii Europejskiej, ale nie w takiej – odpowiadał Patryk Jaki. – UE w obecnej postaci to upokorzenie Polski.

Padały też pytania, dlaczego PiS gardzi ludźmi, dzieli Polaków tak, że jeden na drugiego najchętniej by z siekierą leciał.

Spóźniony na spotkanie przybył starszy mężczyzna, zwolennik prawicy, określający siebie jako człowieka „zamożnego i wykształconego”. Zaczął szarpać za rękę jedną z manifestujących niechęć do PiS kobiet. Chciał jej wyrwać plakat. Gwizdał na palcach, robił z bliska zdjęcia. Gdy kobiety wyszły jego jak się okazuje zięć pożegnał je słowami: „Auf Wiedersehen” (po niemiecku „do widzenia”). Starszy pan mówił później, że tacy ludzie, jak te panie to „nieciekawy gatunek”.

Mówicie, że ja siedzę w Brukseli, a krytykuję Tuska, że był za granicą. Tuska na to stanowisko wybrali Niemcy, a mnie Polacy!

Patryk Jaki