prokuratura
Prokuratura Rejonowa w Stargardzie, fot. Emilia Chanczewska

Prokuratura: 46-letni stargardzianin znęcał się nad matką i siostrą

Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do sądu akt oskarżenia wobec recydywisty podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad siostrą i matką. Awanturował się, wyzywał, groził śmiercią oraz stosował wobec bliskich kobiet przemoc fizyczną.

– Prokurator rejonowy w Stargardzie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodziną. 46-letni mężczyzna od 1 stycznia 2023 r. do 3 kwietnia 2023 r. w Stargardzie, znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których znieważał pokrzywdzone słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe, poniżał je i zastraszał – informuje dziś Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. – Mężczyzna również groził matce i siostrze pozbawieniem życia i zdrowia, a nadto szarpał je za ubrania oraz popychał.

Podejrzany został zatrzymany, następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy – tymczasowy areszt, który był stosowany także podczas kierowania aktu oskarżenia do sądu.

Jak się okazuje, przemocowiec ze Stargardu jest recydywistą…

– Podejrzany dopuścił się tego czynu będąc uprzednio skazanym prawomocnym wyrokiem na karę pozbawienia wolności za przestępstwa podobne, którą odbywał do 16 grudnia 2021 r. – dodaje prokuratura.

Za zarzucane przestępstwo, na podstawie art. 207 par. 1 kodeksu karnego grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. W przypadku przestępstwa popełnionego w warunkach recydywy sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.