Stargard wiadukt i peron remont
Fot. Grzegorz Drążek

Przebudowa wiaduktu w centrum Stargardu i stacji kolejowej. Powoli, ale do przodu

Od ponad miesiąca trwa modernizacja drugiej połówki wiaduktu w centrum Stargardu i stacji kolejowej od strony ulicy Dworcowej. Zobaczcie na zdjęciach, co tam teraz się dzieje.

Byliśmy dzisiaj w południe w okolicy stargardzkiego dworca kolejowego. Dzień po świętach na placu budowy nie było wielkiego ruchu, ale to nie oznacza, że nic nie było robione. Zauważyliśmy kilka pracujących osób, działało kilka pojazdów i maszyn budowlanych.

Przedstawiciele PKP PLK jesienią tego roku zapowiedzieli, że prace na wiadukcie w centrum Stargardu zakończą się wiosną 2024 roku. Następnie zrobione zostaną drugie połówki wiaduktów przy ulicy Bogusława IV i ul. Pierwszej Brygady/Konopnickiej. Przebudowa czterech wiaduktów (jeszcze przy ul. Składowej) ma być zakończona w 2024 roku.

W tym czasie ma też zakończyć się modernizacja stacji kolejowej w Stargardzie. Inwestycja ta dotyczy peronów i torowiska. Remont budynku dworca to osobny temat. Tę inwestycję planuje PKP. Natomiast przebudowa wiaduktów i modernizacji stacji kolejowej to inwestycja PKP PLK, będąca częścią modernizacji linii kolejowej Poznań – Szczecin Dąbie.