Ulica Barnima
Fot. Emilia Chanczewska

Przebudowana ulica w centrum Stargardu niemal gotowa. Malowanie oznakowania

Ulica Barnima w Stargardzie jeszcze nie jest w całości przejezdna, ale coraz bliżej końca prowadzonych tam robót.

Przy ulicy Barnima wybudowany został duży parking Park & Ride. Zmiany są także na samej ulicy. Wymieniona została nawierzchnia jezdni, zrobiono nowy chodnik, wybudowano ścieżkę rowerową.

Tej jesieni, zgodnie z zapowiedziami miejskich urzędników, wszystko powinno być gotowe. O tym, że inwestycja zbliża się ku końcowi, świadczy między innymi oznakowanie jezdni, które właśnie jest wykonywane. Wczoraj, w drodze do Szczecina na derbowy mecz Kinga ze Spójnią Stargard, zrobiliśmy kilka zdjęć trwających tam prac. Na długości całej ulicy Barnima wymalowano już linie oddzielające pasy ruchu. Kierowcy muszą jednak pamiętać, że nie można jeszcze przejechać całą ulicą Barnima. Można jedynie dojechać na parking przy Centrum Handlowym Zodiak.

Ulica Barnima
Fot. Emilia Chanczewska

Przebudowa ulicy Barnima i budowa parkingu Park & Ride to inwestcyja miasta. Parking ma pomieścić około 300 samochodów osobowych i będzie tam miejsce także dla większych pojazdów. Wartość inwestycji to ponad 20 milionów złotych. Realizowana jest z dofinansowaniem unijnym.