Giżynek
Fot. Grzegorz Drążek

Przez dwa dni zamknięta będzie droga w stargardzkim Giżynku

W poniedziałek 25 września i we wtorek 26 września 2023 roku, w godzinach 7-17, zamknięta zostanie dla ruchu pojazdów remontowana droga w Giżynku.

W związku z prowadzonymi robotami budowlanymi, związanymi z wykonaniem nawierzchni asfaltowej przy ulicy Giżynek – Stargard, generalny wykonawca – spółka Strabag informuje, że w dniach 25-26 września, w godzinach 7-17, cały odcinek jezdni zamknięty zostanie dla ruchu pojazdów.

– Prosimy o przestawienie pojazdów na parkingu przy ulicy Spokojnej oraz o nieparkowanie w obszarze prowadzonych robót – apeluje generalny wykonawca. – Przepraszamy za utrudnienia!

Jak informował przed tygodniem Urząd Miejski w Stargardzie, „Prace w Giżynku idą zgodnie z planem. Wykonawca układa krawężniki i warstwy podbudowy na jezdni. Prawie gotowa jest również sieć kanalizacji deszczowej. Po zakończeniu przebudowy wyremontowaną drogę i chodnik oświetlą nowe, energooszczędne latarnie. Będzie też dodatkowa zieleń. Zwiększy się bezpieczeństwo i komfort wszystkich użytkowników tej ulicy i przyszłych mieszkańców – zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego w tej okolicy mogą powstać kolejne mieszkania i domy jednorodzinne.

Inwestycja zakończyć się ma jeszcze w tym roku. Jej wartość to ponad 2,5 mln zł.