Bridgestone Stargard pszczoły
Fot Materiały prasowe Bridgestone Stargard

Pszczoły mogą odpocząć w hotelu w Stargardzie

W dzielnicy Kluczewo w Stargardzie, na terenie jednej z fabryk w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii, stanęły hoteliki dla owadów.

O nowej inicjatywie poinformowali przedstawiciele fabryki opon Bridgestone w Stargardzie. To tam ustawiono wspomniane hoteliki między innymi dla pszczół.

– Na terenie przy fabryce Bridgestone Stargard właśnie pojawiły się specjalne hoteliki, które mają za zadanie zapewnić schronienie różnym gatunkom owadów i umożliwić im budowanie gniazd – czytamy w nadesłanej do naszej redakcji informacji prasowej. – Pszczoły i inne zapylacze będą mogły złożyć w nich jaja, a także schować się przed zwierzętami, deszczem czy mrozem lub po prostu odpocząć.

Pomysłodawcy ustawienia hotelików dla owadów podkreślają, że budowle te „spełniają surowe normy entomologiczne potwierdzone pozytywną rekomendacją Instytutu Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu”.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że populacja zapylaczy stale ulega zmniejszeniu, a to one dbają o poziom zapylenia nie tylko kwiatów, ale również drzew i warzyw – mówi Paulina Kozłowska-Baniak z Bridgestone Stargard. – To sprawa, która dotyczy każdego z nas, nie chcemy więc pozostawać obojętni, tym bardziej, że dbałość o środowisko jest jednym z filarów i misji naszej firmy. W Bridgestone Stargard postanowiliśmy więc pomóc chronić te pożyteczne owady poprzez budowę specjalnych domków przeznaczonych właśnie dla nich, a także dla innych małych sprzymierzeńców, którzy pomagają w walce z rozmaitymi szkodnikami.