zamknięcie wiaduktu
20 listopada 2023 roku, fot. Grzegorz Drążek, Stargard.News

Ruch pod wiaduktem w Stargardzie na długo wstrzymany. Objazdy i chodzenie dookoła

Od dzisiaj nie można już ani przejechać, ani przejść pod wiaduktem łączącym ulice Szczecińską i Wyszyńskiego w Stargardzie. Rozpoczęła się przebudowa drugiej połówki tego obiektu.

Zgodnie z ostatnimi zapowiedziami PKP PLK, 20 listopada zamknięty został ruch pojazdów i pieszych pod wiaduktem w centrum Stargardu. Dziś nad ranem ustawione zostały bariery, które nie pozwalają przejechać pod wiaduktem. Piesi przepuszczani byli do około godziny 9.20, później już i oni nie mogli korzystać z drogi pod wiaduktem. Nie można więc już ani przejechać, ani przejść zarówno od strony ulicy Szczecińskiej, jak i Wyszyńskiego.

Przed mieszkańcami trudny czas objazdów i chodzenia dookoła, by przedostać się z jednej strony miasta na drugą. Nie jest to jednak nic nowego dla stargardzian. Przebudowa czterech wiaduktów w Stargardzie trwa już niemal cztery lata i niejeden raz zamykane był dla ruchu drogi po wiaduktami.

Ustawiane bariery od strony ulicy Szczecińskiej. Miejsce robót zabezpieczała policja – relacja LIVE.

PKP PLK zapowiada, że przebudowa drugiej połówki wiaduktu w centrum Stargardu, tej od strony ulicy Wyszyńskiego, potrwa około pół roku. Później roboty przeniosą się na wiadukty przy ulicy Bogusława IV i ul. Pierwszej Brygady/Konopnickiej. Obecnie to właśnie pod tymi dwoma wiaduktami prowadzą objazdy. Piesi mogą dodatkowo przechodzić tymczasowym przejściem łączącym dworzec kolejowy ze Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym. Apelujemy do mieszkańców o ostrożność. Przejście to wyznaczone zostało po czynnych torach. Na stacji Stargard trwa bowiem remont peronów nr 1 i 2, czynny jest tylko peron 3.

Przebudowa czterech wiaduktów (jeszcze przy Składowej) i remont peronów na stacji kolejowej w Stargardzie to część większej inwestycji PKP PLK dotyczącej modernizacji linii kolejowej Poznań – Szczecin Dąbie. PKP PLK zapowiada, że koniec prac na wiaduktach nastąpi do końca 2024 roku.