Łącznik SP
Fot. B. Drążek

Rusza budowa łącznika między dwoma budynkami trójki

Przy ulicy Limanowskiego 7 działa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Stargardzie. Po likwidacji gimnazjów mieści się w dwóch budynkach. Usprawnione będzie ich połączenie.

Gdy autorka tej publikacji była uczennicą Szkoły Podstawowej nr 3 placówka ta miała do dyspozycji tylko jeden budynek, ten bliżej skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego. W budynku stojącym dalej działała Szkoła Podstawowa nr 2. Kiedy reforma oświaty przywróciła gimnazja, w byłej SP 2 powstało Gimnazjum nr 2, a SP 2 zaczęła działać – i dotąd działa – na osiedlu Zachód (była SP 12), wówczas obok Gimnazjum Integracyjnego.

Po likwidacji gimnazjów trójka zyskała drugi budynek do swojej dyspozycji. Między tymi dwoma zabytkowymi już obiektami jest wewnętrzne przejście, ale dość skomplikowane i niewygodne. Rada Miejska na czerwcowej sesji podjęła uchwałę o zmianie w budżecie, pozwalającej na budowę zewnętrznego łącznika między nimi.

Kilka dni temu ruszyły przygotowania do budowy łącznika między budynkami przy Limanowskiego 7. Uczniowie wiedzą, że mają nie chodzić po dziedzińcu przy wyjściu z sali gimnastycznej i z drugiego budynku.

Łącznik SP
Fot. B. Drążek

Najpierw prowadzone były roboty geodezyjne. Teraz trwają prace rozbiórkowe i ziemne. Po ich zakończeniu przyjdzie czas na budowę łącznika – informuje Urząd Miejski w Stargardzie. – W miejscu okna w małej sali gimnastycznej oraz tego w holu będą drzwi. Konieczna jest też przebudowa instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania. Poza tym zamontowane zostanie odpowiednie oddzielenie przeciwpożarowe.

Wartość prac oszacowana została na prawie 700 000 zł. Zakończyć się mają w kwietniu 2023 r.