DICE
Od lewej Karol Przybylski - gitara basowa, Łukasz Przybylski - gitara, wokal, Bartosz Izak - gitara, Mateusz Szeremeta - perkusja, fot. Dice, facebook.com/dicepl

Siedem Siedem na mikołajki od zespołu Dice ze Stargardu

Na środę 6 grudnia 2023 roku zaplanowana jest premiera czwartego studyjnego albumu stargardzkiego zespołu Dice, pt. „77”. Album już jest w sprzedaży na CD i winylu, a od mikołajek będzie także dostępny na streamingach Spotify, Apple Music, Tidal, YouTube Music i innych.

Dice tworzą:

  • Łukasz Przybylski – gitara, wokal
  • Karol Przybylski – gitara basowa
  • Bartosz Izak – gitara
  • Mateusz Szeremeta – perkusja

„Siódemki” to nasze najnowsze, autorskie wydawnictwo. Jego synkretyczny wymiar łączący w sobie elementy rocka progresywnego, funky, czy też pierwiastek muzyki folkowej, który idealnie spaja wspólny mianownik w postaci dominującego na płycie, klasycznego hard n’ heavy. Trzynaście premierowych utworów odważnie balansuje na granicy szaleńczo szybkich riffów i przepełnionych głęboką refleksją akustycznych uniesień, których nieodzownym elementem są polskojęzyczne teksty. Pod tym kątem „Siódemki” to album przede wszystkim dla tych, którzy mają odwagę stawić czoła swoim własnym demonom. Zabieramy odbiorcę w podróż, podczas której zatacza on coraz to niższe i mroczniejsze kręgi ludzkich słabości, obsesji, paranoi, a ostatecznie i chorych wynaturzeń drzemiących w nas głęboko. „Siedem Siedem” czasem dosadnie, a czasem dość groteskowo i skrycie wylicza te niegodziwości, aby brutalnie i bezlitośnie rozliczyć się z nimi w końcowej części albumu.

DICE o swoim nowym albumie „77”

Album obecnie jest promowany teledyskiem do utworu Dice „Miętówka”, który można obejrzeć na oficjalnym profilu VEVO.

Płyty CD i winyle można zamówić bezpośrednio u zespołu przez STRONĘ zespołu pisząc email z zamówieniem na info@dicerocks.pl lub bezpośrednio przez FORMULARZ kontaktowy.

DICE

Koncert premierowy albumu „77” Dice odbędzie się w piątek 22.12.2023 r. w Stargardzie i będzie początkiem trasy promującej album.

Dice w sieci:

Albumowi „77” Dice patronują m.in. Lupus Unleashed, Szarpidrut, Megakultura i Metal Music Attack.

INFORMACJE: Dice, oprac. (ech)