Fot. Emila Chanczewska

Śmiertelny wypadek na ulicy Reja. 45-letni kierowca busa stanie przed sądem

Od pół roku do 8 lat więzienia grozi sprawcy tragicznego zdarzenia, do którego doszło minionego lata, w centrum Stargardu. Przechodząca przez pasy 72-letnia kobieta została potrącona przez kierującego mercedesem sprinterem. Upadając uderzyła się w głowę, w wyniku czego zmarła na miejscu.

Dziś Prokuratura Okręgowa w Szczecinie poinformowała o zakończeniu śledztwa w tej sprawie i przekazaniu aktu oskarżenia do sądu.

Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania 24 lipca 2021 r. w Stargardzie podejrzany poruszając się samochodem marki mercedes nie zachował szczególnej ostrożności i znajdując się w strefie oznakowanego przejścia dla pieszych nie ustąpił pierwszeństwa pieszej. Przemieszczająca się w środkowej części przejścia kobieta została potrącona przez znajdujący się w fazie skręcania pojazd. Na skutek upadku na jezdnię i uderzenie o twardą powierzchnię pokrzywdzona doznała urazu czaszkowo-mózgowego ponosząc śmierć na miejscu.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Alicja Macugowska-Kyszka

Kobieta przechodziła przez pasy od strony apteki Nova w stronę miejskiego szaletu. Kierujący busem 45-latek potrącił 72-latkę, która w wyniku tego upadła uderzając głową w ziemię.

Długo trwała resuscytacja, prowadzona najpierw przez świadków, potem przez stargardzkich policjantów, następnie ratowników medycznych z pogotowia ratunkowego. Niestety, kobieta zmarła na miejscu wypadku.

Jak informuje prokuratura, 45-letni podejrzany w chwili wypadku był trzeźwy. Nie był dotąd karany sądownie.

W toku postępowania na mieniu podejrzanego prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego oraz zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego – dodaje Alicja Macugowska-Kyszka. – Za zarzucany podejrzanemu czyn grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.