Pomnik Dziecka Utraconego
Pomnik Dziecka Utraconego znajduje się po lewej stronie od bramy głównej cmentarza przy ulicy Kościuszki, fot. Emilia Chanczewska

Smutny akcent na początek Dnia Dziecka w Stargardzie

W czwartek 1 czerwca 2023 roku, o godzinie 9, przy Pomniku Dziecka Utraconego na stargardzkim cmentarzu przy ulicy Kościuszki, zorganizowane jest spotkanie dla rodziców dzieci utraconych.

O symbolicznym pogrzebie, pochowaniu prochów dzieci z poronień lub martwych narodzin, informuje dziś stargardzki Zakład Pogrzebowy Hades. Odbędzie się w Dzień Dziecka, w czwartek 1 czerwca 2023 roku, o godzinie 9.

nekrolog
Na tablicy przy cmentarzu zawisł symboliczny nekrolog zakładu HADES, fot. Emilia Chanczewska

Pomnik Dziecka Utraconego stanął niedaleko za wejściem główną bramą stargardzkiego cmentarza, po lewej stronie. Jego powstaniem zajęło się MPGK (obecne Wody Miejskie). Odsłonięto go 7 lat temu, 1 czerwca 2016 roku. Tuż obok pochowany został Sławomir Pajor, prezydent Stargardu w latach 2002-2017. Po drugiej stronie pomnika znajduje się lapidarium.

Pomnik Dziecka Utraconego to miejsce godnego pochówku płodów z poronień lub dzieci martwo urodzonych. To także symboliczne miejsce pamięci dla rodziców, którym z różnych przyczyn nie dane było pochować swoich dzieci…