Stare Miasto Stargard remont dróg i mostu
Fot. Grzegorz Drążek

Stare Miasto w Stargardzie się zmienia. Rozbierają, kopią, sypią, układają

Na Starym Mieście w Stargardzie trwa remont dróg i mostu. Ulica Szewska w dużej części jest już zrobiona, dziś prace toczyły się na ul. Włosienniczej i Kuśnierzy.

Wykonawcą prac na stargardzkim Starym Mieście jest firma Musing Bud ze Szczecina.

Spytaliśmy dziś na miejscu, czy były jakieś ciekawe znaleziska podczas dotychczasowych robót. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że odkryto fragment dawnej nawierzchni ulicy Szewskiej. W innych miejscach natrafiono na elementy ceramiki, ale wszystko było popękane, pokruszone i nie nadawało choćby na eksponaty muzealne.

W związku z pracami w tym rejonie Starego Miasta, są utrudnienia w ruchu. Ulicą Kuśnierzy można przejechać tylko obok Szkoły Podstawowej nr 5, gdzie roboty dopiero się rozpoczną. Ul. Szewska jest już natomiast przejezdna dla użytkowników znajdujących się tam garaży.

Plany są takie, by do końca wakacji gotowa była cała ulica Kuśnierzy. To ułatwi dojazd do szkoły, kiedy rozpocznie się nowy rok szkolny.

Podczas prac na Starym Mieście w Stargardzie wykonawca natrafił na kilka niespodzianek, jeśli chodzi o ułożenie róznych kabli pod ziemią i sieci gazowej. Nie wszystko znajdowało się na mapach. To oznaczało, że trzeba wykonać dodatkowe prace.