Objazd autobusem elektrycznym
Objazd autobusem elektrycznym emerytów z UTW Stargard z prezydentem Stargardu Rafałem Zającem (z prawej), fot. Jan Balewski

Stargardzcy emeryci elektrycznym autobusem objechali miasto z jego prezydentem

Dziś w stargardzkim oddziale rejonowym Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów obchodzono Dzień Inwalidy. Aktywnie! Był przejazd „elektrykiem” i „imprezka” w DKK Stargard.

Prezydent Stargardu Rafał Zając porwał stargardzkich seniorów na przejażdżkę testowanym właśnie w mieście elektrycznym autobusem.

Jako przewodnik wycieczki opowiadał o mijanych miejscach, o trwających i planowanych inwestycjach.

To właśnie dzisiejsi seniorzy budowali Stargard przez wiele lat, nadając mu wyjątkowy charakter. Chcemy kontynuować ten wysiłek, proponując nowe możliwości i rozwiązania, które przygotowujemy specjalnie z myślą o osobach starszych. Dostrzegamy ich potrzeby i uwzględniamy przy wszystkich miejskich inwestycjach.

Rafał Zając, prezydent Stargardu, stargard.eu

Po objeździe autobusem obchody Dnia Inwalidy przeniosły się do Domu Kultury Kolejarza, gdzie na co dzień działa PZERiI. Były występy, poczęstunek oraz gratulacje dla 90-letniej jubilatki.

Stargardzcy seniorzy są w moim sercu na co dzień, nie tylko od święta. Cały czas podziwiam ich aktywność, dzięki której zachowują dobre zdrowie. Cieszę się, że tak licznie odwiedzają kawiarenki stworzone specjalnie dla nich i są otwarci na wszystkie nowe propozycje. To naprawdę motywuje nas do dalszych działań dla tej grupy mieszkańców naszego miasta.

Ewa Sowa, zastępca prezydenta Stargardu, stargard.eu

(ech)