senior
Fot. KPP Stargard

Stargardzcy policjanci uczą seniorów jak mogą się ustrzec przed oszustami

Dzielnicowi z KPP Stargard kolejny już raz zawitali do Dziennego Domu Senior+, który działa przy ulicy Limanowskiego. Prewencyjnie tłumaczyli m.in. jakimi metodami posługują się przestępcy.

Na podstawie przykładów podanych przez policjantów, seniorzy dowiedzieli się np. jak nie stać się
ofiarą oszustów działających metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”
– relacjonuje kom. Krzysztof Wojsznarowicz, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia każdego człowieka. Współdziałanie społeczeństwa z policją w tym zakresie jest z pewnością bardzo ważne, dlatego policjanci stargardzkiej komendy bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach, na których przypominają mieszkańcom o środkach bezpieczeństwa.

Podczas prelekcji przypomniano seniorom, by zachowali czujność, gdy ktoś nieznajomy prosi o pieniądze, by rozmawiali z rodziną i w chwili, gdy rzekomy wnuczek prosi o pieniądze, wykonali telefon kontrolny do rodziny i upewnili się, czy to nie oszustwo.


Funkcjonariusze zwrócili też uwagę na fakt, że policja nigdy nie prosi nikogo o przekazanie pieniędzy, a także nie informuje o prowadzonych działaniach operacyjnych – dodaje kom. Wojsznarowicz. – Wszyscy uczestnicy spotkania na koniec otrzymali elementy odblaskowe. Seniorzy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami życiowymi, pozwalającymi na wyciągnięcie konstruktywnych wniosków na przyszłość. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości osób starszych wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

oprac. (ech)