kolegiata obrazy
W stargardzkiej kolegiacie, fot. Emilia Chanczewska

Stargardzcy seniorzy mają zaproszenie do konsultacji w sprawie dalszego remontu kolegiaty

W najbliższy wtorek, 6 lutego 2024 roku, o godzinie 14.30, w sali 111 Urzędu Miejskiego przy ulicy Czarnieckiego 17 w Stargardzie, rozpoczną się konsultacje społeczne. Wziąć w nich udział mogą najstarsi mieszkańcy.

Konsultacje społeczne dotyczą kierunków prac mających na celu ochronę i podniesienie atrakcyjności turystycznej zabytkowej kolegiaty pw. NMP Królowej Świata w Stargardzie – pomnika historii RP. Zostały na nie zaproszeni Kluby Seniora działające przy kolegiacie oraz przy kościele św. Jana, ale mile widziani będą też inni stargardzcy seniorzy.

– Oczywiście jak będzie więcej Seniorów niż obie Kawiarenki to serdecznie zapraszamy – napisała na Facebooku Ewa Sowa, zastępczyni prezydenta Stargardu, która zapowiada swój udział w konsultacjach.

konsultacje kolegiata
Stargardzka Starówka – Klub Seniora

W połowie lipca 2023 r. zakończył się, trwający 3 lata i 3 miesiące, tzw. remont stulecia zabytkowej kolegiaty w Stargardzie. Pochłonął grubo ponad 20 mln zł. W planach są kolejne etapy modernizacji. W tym roku ma to być instalacja windy na taras widokowy. Zostały na to zabezpieczone pieniądze w tegorocznym budżecie miasta Stargard.

Jak informuje Stargardzka Starówka – Klub Seniora, na wtorkowym spotkaniu w UM ma być także mowa o funkcjonowaniu i polityce senioralnej naszego miasta. O tym, jakie wsparcie może otrzymać osoba starsza w Stargardzie.