blokady osiedle Zachód
Fot. Jan Balewski

Straż Miejska w Stargardzie zakłada blokady na koła źle zaparkowanych aut

Niemiła niespodzianka dla kierowcy samochodu, zaparkowanego na osiedlowym chodniku. Strażnicy założyli na koło blokadę.

Widoczny na zdjęciach chodnik między budynkiem B8 na osiedlu Zachód a placem – boiskiem był od wielu lat traktowany jak parking. A od paru tygodni strażnicy miejscy wkładają za wycieraczki kierowcom kartki.

blokady osiedle Zachód
Fot. Jan Balewski

Dziś, w czwartek 27 lipca 2023 roku, założono blokadę na koło jednego z zaparkowanych na chodniku samochodów.

Co robić w sytuacji gdy straż miejska założy blokadę – pytamy ChataGPT. Ten odpowiada:


Jeśli straż miejska nałoży blokadę na koło pojazdu, jest kilka kroków, które powinieneś podjąć, aby rozwiązać sytuację:

  1. Zidentyfikuj powód blokady: Upewnij się, że rozumiesz, dlaczego straż miejska nałożyła blokadę na koło. Często może to wynikać z naruszenia przepisów ruchu drogowego lub innych związanych z pojazdem zasad.
  2. Skontaktuj się ze strażą miejską: Skontaktuj się z odpowiednią placówką straży miejskiej, która nałożyła blokadę na koło. Wyszukaj ich numer telefonu lub odwiedź najbliższy posterunek, aby zapytać o powód i procedurę zdjęcia blokady.
  3. Przygotuj potrzebne dokumenty: Przed rozmową z przedstawicielem straży miejskiej przygotuj wszystkie niezbędne dokumenty związane z pojazdem, takie jak dowód rejestracyjny, ubezpieczenie, ważne prawo jazdy itp. Mogą poprosić o te dokumenty, aby udowodnić własność pojazdu i tożsamość.
  4. Upewnij się, że nie masz zaległych opłat: Upewnij się, że nie masz żadnych zaległych opłat związanych z pojazdem, takich jak mandaty za wykroczenia drogowe czy nieopłacone parkingi. Jeśli masz zaległości, ureguluj je jak najszybciej.
  5. Działaj zgodnie z procedurami: Postępuj zgodnie z instrukcjami straży miejskiej, aby zdjęli blokadę. Mogą wymagać, abyś przedstawił odpowiednie dokumenty, opłacił mandat lub przestrzegał innych wytycznych, zanim pozwolą odjechać.
  6. Unikaj konfrontacji: W trakcie interakcji z przedstawicielem straży miejskiej zachowaj spokój i kulturę. Unikaj agresji lub konfrontacji, nawet jeśli uważasz, że blokada została nałożona niesłusznie. Możesz zgłosić swoje zastrzeżenia w odpowiednich instytucjach po rozwiązaniu sytuacji.
  7. Zapobiegaj powtórnym problemom: Po rozwiązaniu sprawy upewnij się, że przestrzegasz przepisów drogowych i unikasz działań, które mogłyby spowodować ponowne nałożenie blokady.

Jeśli masz wątpliwości lub nie jesteś pewien, co zrobić w danej sytuacji, warto skonsultować się z prawnikiem specjalizującym się w prawie drogowym lub urzędem miejskim, aby uzyskać bardziej szczegółowe porady i wsparcie.