święto saperów czerwone koszary
Fot. Grzegorz Drążek

Święto Saperów w Stargardzie. Dzieci u żołnierzy w czerwonych koszarach

Na terenie jednostki czerwonych koszar w Stargardzie odbyły się uroczystości z okazji Święta Wojsk Inżynieryjnych i święta stacjonującego tam 2 stargardzkiego batalionu saperów 12 Dywizji Zmechanizowanej.

Dzisiejsze wydarzenie miało część bardziej i mniej oficjalną. Podczas tej oficjalnej były przemowy przedstawicieli wojska oraz samorządów miejskiego i powiatowego, wręczono wyróżnienia i odznaczenia żołnierzom i cywilom, była defilada wojskowa. Później była mniej oficjalna część Święta Saperów z pokazem sprzętu wojskowego.

Piątkowe uroczystości był otwarte dla mieszkańców. Jednostkę czerwonych koszar licznie odwiedziły dzieci. Wręczyły one żołnierzom laurki, a później obejrzały z bliska wozy bojowe, mogły do nich wejść i zobaczyć je także od środka. Dzieci chętnie z tej możliwości korzystały. Miały też okazję sterować specjalistycznymi pojazdami saperskimi.

Swoje stanowisko na Święcie Saperów miała także Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie. Policjantki rozdawały dzieciom i dorosłym kamizelki odblaskowe.