Święto ziemniaka

Święto ziemniaka w przedszkolu na osiedlu Zachód

W piękny, słoneczny, październikowy dzień przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Stargardzie obchodziły Święto ziemniaka. Jesienny czas zbiorów i jego kulinarna popularność była świetną okazją do wspólnej zabawy i bliższego poznawania tego warzywa.

W poprzedni wtorek, 18 października 2022 roku, wszystkie dzieci przybyły do przedszkola w dobrych humorkach, ubrane w stroje w kolorach ziemniaka – brązowe i beżowe, z niecierpliwością oczekiwały na niespodzianki, które przygotowały dla nich panie nauczycielki.

Każde dziecko otrzymało na główkę ziemniaczaną opaskę i już po śniadanku rozpoczęła się „zabawa z pyrami”. Przedszkolaki poznały „Bajkę o ziemniaku” oraz „Przygodę Pana Ziemniaczka i Pana Robaczka”, którą przygotowały w formie teatrzyku wychowawczynie.

Z niej to właśnie w prosty, a zarazem zabawny sposób dowiedziały się skąd pochodzi ziemniak. Atrakcją dla wszystkich dzieci były „ziemniaczane” konkursy i zabawy. Przedszkolaki mogły wykazać się szybkością i zwinnością podczas szukania i zbierania kartofelków.

Nie zabrakło również zabaw ze śpiewem. Nikogo nie ominął ziemniaczany poczęstunek. Wszyscy mogli spróbować ziemniaków upieczonych w mundurkach z gzikiem i frytek przygotowanych przez panie kucharki.

Następnie dzieci w poszczególnych grupach wiekowych wykonały prace plastyczne z ziemniaków. W przedszkolnej szatni pojawiły się „ziemniaczane cudaki. W holu przedszkola pojawiła się również
fotobudka Pana Ziemniaka, gdzie rodzice naszych milusińskich mogli wykonać Im pamiątkowe zdjęcie.

– Wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń – podsumowuje Jolanta Bieleninik, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 3, które działa na osiedlu Zachód A18 w Stargardzie. – Dzieci uwielbiają oglądać swoje panie przebrane za postacie bajkowe. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Obsada: Król – Agnieszka Maciejewska, Dworzanie – Agata Wróbel, Ada Galczak, Pan Ziemniaczek – Małgorzata Sobocińska, Pan Robaczek – Anita Puchniarska, Kaczka – Anna Bielańska, Leśne Licho –
Agata Masłowska, a bajkę opowiadała Babcia – Anna Morawska.


ANNA MORAWSKA, PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 3 W STARGARDZIE