Sąd Rejonowy
Sąd Rejonowy w Stargardzie, fot. Emilia Chanczewska

Syn odpowie przed sądem za przemoc wobec rodziców

Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do Sądu Rejonowego w Stargardzie akt oskarżenia wobec stargardzianina, który od stycznia do grudnia 2022 roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami.

– Znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał bezpodstawne awantury, kierując pod adresem pokrzywdzonych groźby karalne pozbawienia życia, nadto wielokrotnie kierował pod ich adresem słowa powszechnie uznane za obelżywe oraz niszczył mienie domowe – informuje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

Sprawca został zatrzymany przez policjantów. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Stargardzie, zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

– Sprawca był już wielokrotnie karany sądownie, a zarzucanego mu czynu dopuścił się w warunkach recydywy – dodaje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Za przestępstwo znęcania się grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Popełnienie tego przestępstwa w warunkach recydywy podnosi górną granicę wymiaru kary o połowę, to jest do lat 7,5 roku więzienia.