Stargard stadion Kluczevii
Fot. Grzegorz Drążek

Trzecioligowiec ze Stargardu wygrał, czwartoligowcy pokonani

Po weekendzie ze stargardzkich drużyn piłkarskich grających w III i IV lidze tylko jedna może być zadowolona.

W miniony weekend rozegrana została trzecia seria spotkań w grupie 2 III ligi i trzecia kolejka spotkań w zachodniopomorskiej IV lidze.

W III lidze Błękitni Stargard wygrali na wyjeździe z Flotą Świnoujście 3:0. Bramki w meczu z beniaminkiem strzelili Konrad Prawucki, Bartomiej Zdunek, Michał Marczak. To drugie zwycięstwo w sezonie stargardzkiego trzecioligowca. Błękitni mają 6 punktów i zajmują szóste miejsce w tabeli.

W IV lidze obie stargardzkie drużyny zostały pokonane. Mający duże aspiracje i grający o awans do III ligi zespół Polskiego Cukru Kluczevii Stargard przegrał z rywalem z powiatu stargardzkiego. Uległ na wyjeździe beniaminkowi Unii Dolice 1:2. Bramkę w stargardzkiej drużynie strzelił Kamil Bartoszyński. To pierwsza porażka Kluczevii w sezonie. Stargardzki zespół ma 6 punktów i jest na piątym miejscu w tabeli.

Rezerwy Błękitnych Stargard w trzeciej kolejce zachodniopomorskiej IV ligi także przegrały. W Koszalinie uległy Gwardii 0:7. To pierwsza przegrana Błękitnych II Stargard. Mają 4 punkty i są w tabeli na ósmym miejscu.

W IV lidze gra jeszcze jeden zespół z powiatu stargardzkiego. Biali Sądów wygrali na wyjeździe z Olimpem Gościno 3:0. Biali mają komplet 9 punktów i są na czwartym miejscu. Unia Dolice ma 3 pkt i jest piętnasta w tabeli.

Kolejne mecze w III lidze rozegrane zostaną w środę, 23 sierpnia. Błękitni Stargard o godzinie 17 zagrają u siebie z Unią Swarzędz (4 pkt, 10 miejsce).

Czwartoligowcy kolejne spotkania rozegrają w najbliższy weekend. Polski Cukier Kluczevia Stargard 26 sierpnia o godzinie 15 zagrają na swoim stadionie z Iną Goleniów (3 pkt, 9 miejsce), a rezerwy Błękitnych Stargard 26 sierpnia o godzinie 17 zmierzą się na wyjeździe z Wieżą Postomino (0 pkt, 18 miejsce).