Stargard ulica Barnima
Fot. Grzegorz Drążek

Ulica Barnima cała otwarta dla ruchu. Czekamy na Park&Ride

Od dzisiaj znowu można przejść lub przejechać całą ulicą Barnima w Stargardzie. Jej przebudowa się zakończyła.

Ulica Barnima została przebudowana na całej jej długości, od skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego do ulicy Bogusława IV. Wczesnym popołudniem dzisiaj, kiedy byliśmy na ulicy Barnima, ruch samochodowy nie był duży. Część kierowców nie wie jeszcze, że droga jest otwarta w całości, ale kierowcy nie jeżdżą na razie tamtędy także dlatego, że zamknięta dla ruchu jest droga pod wiaduktem przy ulicy Bogusłwa IV i jadąc ulicą Barnima możnana ul. Bogusława IV skręcić tylko w lewo.

Nowa odsłona ulicy Barnima jest zupełnie inna od wcześniejszej. Od strony parku 3 Maja jest nowy chodnik, za nim nowa, nieco szersza jezdnia, a dalej zupełna nowość, czyli ścieżka pieszo-rowerowa. Ścieżka jest szeroka. Wzdłuż ulicy Barnima stoją nowe latarnie. Na drodze jest nowe oznakowanie.

Ruch na całej ulicy Barnima jest już otwarty, a niebawem będzie można korzystać z kolejnej nowości w tym rejonie Stargardu, czyli z parkingu Park&Ride, który powstaje przy ulicy Barnima, na terenie kolejowym.

Niemal wszystko jest tam gotowe. Wyznaczone są miejsca parkingowe, są stojaki na rowery, stoją ławki i kosze na śmieci, zamontowane są tablice informacyjne. Na budynku socjalno-usługowym zawisło już logo Stargardu. A dokładnie dwa takie loga, jedno od strony ulicy Barnima, drugie od strony parkingu.