Wiadukt w centrum Stargardu
Fot. Grzegorz Drążek

Widać chodnik i ścieżkę rowerową przy wiadukcie w centrum Stargardu

Trwa przebudowa wiaduktu w centrum Stargardu. Na razie zbudowano od nowa połówkę obiektu od strony ulicy Szczecińskiej. Roboty prowadzone są na wiadukcie i pod nim.

Ostatnio wprowadzane zmiany w organizacji ruchu na drogach pod wiaduktami w Stargardzie dotyczą wiaduktów przy ulicy Bogusława IV i ul. Pierwszej Brygady/Konopnickiej. Tymczasem cały czas prowadzone są prace na wiadukcie w centrum miasta, przy ul. Szczecińskiej/Wyszyńskiego. Nie wymagają one na razie kolejnych zmian w organizacji ruchu. Otwarta jest droga dla pojazdów i dla pieszych, ale tylko od strony ulicy Towarowej.

Efekty prac prowadzonych przy tym wiadukcie w ostatnich miesiącach można zobaczyć przejeżdżając lub przechodząc pod nim. Między innymi wytyczona została ścieżka rowerowa od strony ulicy Bema i ułożony fragment chodnika. Ścieżka kończy się przed wiaduktem, a dalej jest chodnik z kostki. Natomiast pod wiaduktem widać wybudowane schody, które będą prowadziły na jeden z peronów.

W Stargardzie trwa przebudowa czterech wiaduktów. Remontowane są także perony dworca kolejowego, powstaje przejście podziemne od dworca do centrum przesiadkowego przy ulicy Towarowej. Wszystko to realizowane jest w ramach modernizacji linii kolejowej Poznań Szczecin Dąbie. To inwestycja PKP PLK. Wykonawcą prac w Stargardzie jest firma Trakcja.