Adaś
Adaś Orlik

Wielkanocny kiermasz w stargardzkiej SP 4 dla Adasia Orlika z Morzyczyna

Medica Collegium Medyczne Stargard zaprasza serdecznie na Charytatywny Kiermasz Wielkanocny dla 2-letniego Adasia, u którego zdiagnozowano dystrofię mięśniową Duchenne’a. To rzadka choroba genetyczna, której leczenie wymaga olbrzymich finansów. Do zebrania jest aż 15 milionów złotych.

W niedzielę 17 marca 2024 roku, w godzinach 9-14, w Szkole Podstawowej nr 4 przy ulicy Wielkopolskiej 4 w Stargardzie, odbędzie się kolejna akcja charytatywna, z której dochód przeznaczony zostanie na leczenie Adasia Orlika z Morzyczyna pod Stargardem. Organizują ją pracownicy szkoły Medica Collegium Medyczne Stargard.

– Wspomagamy zbiórkę na terapię genową, która kosztuje niemal 16 000 000 złotych! Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w szkolnym kiermaszu wielkanocnym i wsparcia małego Adasia – informują organizatorzy kiermaszu. – 2-letni Adaś cierpi na bardzo ciężką chorobę genetyczną – dystrofię mięśniową Duchenne’a (DMD). Choroba może dotknąć każdego, bo gen odpowiedzialny za regenerację mięśni jest najdłuższym genem w organizmie człowieka, więc łatwo może dojść do jego mutacji, a konsekwencje są dramatyczne. Koszt samego leku to 3.2 mln USD i nie obejmuje kosztów przelotu do USA, hospitalizacji, kilkumiesięcznego pobytu w USA w celu kontroli stanu zdrowia po podaniu leku ani rehabilitacji. Całość zebranych środków zostanie przekazana na zbiórkę na rzecz chorego Adasia.

Organizatorzy kiermaszu zachęcają tych, którzy chcieliby wesprzeć Adasia już teraz, do wpłacenia pieniędzy za pośrednictwem platformy siepomaga.pl.

kiermasz dla Adasia

Dziękujemy i do zobaczenia na KIERMASZU!

Medica Collegium Medyczne Stargard

Można dołączyć też do grupy na Facebooku Licytacje dla Adasia w walce przeciw DMD