31 Finał WOŚP Stargard

WOŚP gra w Stargardzie. 31 finał w niedzielę 29 stycznia

Główna scena tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Stargardzie grać będzie w niedzielę od godziny 16, na Rynku Staromiejskim. Co w planach stargardzkiej WOŚP? Zobaczcie!

Wyszyński, Flow State, Los Tatooloss, Słowik Brothers, B:Sides, to stargardzcy muzycy, którzy w niedzielę zagrają w naszym mieście dla WOŚP. Koncerty trwać będą na zmianę z licytacjami na scenie. Do wygrania jest wiele atrakcyjnych rzeczy i usług. Tegoroczna zbiórka dedykowana jest chorym zmagającym się z sepsą – silną reakcją organizmu na zakażenie.

Los Tatooloss
Los Tatooloss na scenie teatru letniego, Fot. Emilia Chanczewska

– Stargardzkie Centrum Kultury przygotowało program artystyczny – informuje Urząd Miejski w Stargardzie. – Pomiędzy występami zdolnych ludzi z naszego miasta będzie można wylicytować ciekawe przedmioty i vouchery na usługi. Jest coś dla tych, którzy lubią dobrze zjeść i dla tych, którzy chcą zadbać o zdrowie i urodę. Z kolei prezydent Rafał Zając zaprasza na niezwykłą wycieczkę po Stargardzie. Będzie można zajrzeć w miejsca, które na co dzień nie są dostępne i poznać różne ciekawostki o naszym mieście.

Stargardzki OSiR kolejny rok z rzędu zaprasza na Bieg dla Orkiestry połączony z Testem Coopera.

– Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na aktywne świętowanie – przypomina UM Stargard. – W niedzielę (29.01.) o 11:00 na stadionie przy ul. Sportowej 1 rozpocznie się test Coopera. O 11:30 wszyscy zarejestrowani uczestnicy wezmą udział w biegu głównym. Ci, który nie zdążyli się zapisać wcześniej, mogą jeszcze dołączyć do rywalizacji na miejscu – limit biegaczy to 150. Najszybsi dostaną pamiątkowe statuetki i nagrody, a na wszystkich czekają koszulki, medale oraz dyplomy. Opłata startowa 7. Biegu dla Orkiestry to minimum 30 zł wrzucone do puszki WOŚP w biurze zawodów.

Nie zabraknie morsów z Miedwia

Jak co roku w stargardzkiej WOŚP grają amatorzy zimnych kąpieli, Miedwianie.

WOŚP Miedwianie
Kąpiel Miedwian podczas finału WOŚP w 2020 roku, Fot. Emilia Chanczewska

Wielki Finał WOŚP już niedługo. 29 stycznia razem z mężem po raz kolejny w imieniu Stargardzkiego Klubu Morsów Miedwianie będziemy zbierać pieniążki na rzecz tej najwspanialszej akcji charytatywnej na świecie. Do tej pory kwestowaliśmy tylko z puszkami tekturowymi. W tym roku postanowiłam dodatkowo uruchomić e-skarbonkę, aby nie tylko mieszkańcy Stargardu mogli ją zasilić. Stargardzki Klub Morsów od samego początku swojego istnienia w różny sposób wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Kąpiemy się nie tylko w jeziorze Miedwie, ale również na Rynku Staromiejskim w Stargardzie wspierani przez strażaków z OSP Żarowo, którzy specjalnie dla nas rozwijają basen oraz przez spółkę Wody Miejskie, którzy użyczają nam wody na wypełnienie tego basenu. Oprócz kwestowania organizujemy również licytację darów przekazanych przez naszych członków. Każda suma zasila nasze puszki. Być może zbiórka do e-skarbonki również zyska popularność. Dlatego nie zastanawiajcie się i wpłacajcie – wszystko w szczytnym celu. A na Finale WOŚP znajdziecie nas na ulicach Stargardu . To adres naszej e-skarbonki: https://eskarbonka.wosp.org.pl/efv7y9?fbclid=IwAR25eEfIWMDJLtUAM3zS2gKDJc7QmrJq2qzXpDDTPLss4vaaoiv39XnOMpk

Marzena Wójcik, prezes Miedwian

Zwierzaki w akcji

Stargardzka WOŚP to także okazja do zbiórki karmy i koców na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kiczarowie. Prowadzona będzie w stargardzkim sztabie WOŚP, pod ratuszem. W zbiórkę włączają się także trenerzy psów i ich podopieczni ze szkoły Canis Sport, których spotkać będzie można ze swoimi cudnymi psiakami na terenie parku Chrobrego. Od godziny 10 będą tam kwestować na rzecz WOŚP.

Canis Sport WOŚP
Canis Sport na finale WOŚP w 2021 roku, Fot. Emilia Chanczewska

Można się przelecieć

Rockowa odsłona stargardzkiej WOŚP to oczywiście Piwnica Pod Galerią. Lot ultralekkim samolotem Aeropraktem A-22 wystawia tam na licytację stargardzianin Andrzej Żychliński, jeden z bohaterów naszego cyklu Stargard z Pasją.

Już 29 stycznia podczas 31. Finału WOŚP w Piwnicy Pod Galerią do wylicytowania lot samolotem Aeroprakt A22. Za sterami niezastąpiony Andrzej Żychliński.
Start imprezy w Piwnicy pod Galerią już o 18:00 – Rynek Staromiejski 4.
Serdecznie zapraszamy!

Sztab WOŚP Stargard

WOŚP gra także w AquaStar

Stargardzkie centrum sportu i rekreacji AquaStar poinformowało w sobotę, że jego pracownicy z surowców wtórnych własnoręcznie przygotowali serce, które będzie można zapalić jadąc na rowerze spinningowym.

Dla wszystkich osób, którym uda się zapalić serce partnerzy AquaStar przygotowali napój izotoniczny na ugaszenie pragnienia po wysiłku.

Jutro wszyscy kręcimy dla orkiestry! – zachęca Stargardzkie centrum sportu i rekreacji AquaStar.

Akcja trwać będzie od 8 rano do 20 wieczorem, w holu obiektu przy Szczecińskiej 35.

Przystanek Filary, Chrobrego 21

Wolontariusze kwestujący w Stargardzie na WOŚP mają na niedzielę zaproszenie do Stargardzkiego Centrum Nauki Filary przy ulicy Chrobrego 21 na „gorący kubek”.

SCN Filary WOŚP