Książnica Stargardzka
Fot. Urząd Miejski w Stargardzie

Wow, jak nowocześnie! Książnica Stargardzka już jest wyposażana po remoncie

Za około pół roku, na przełomie sierpnia i września 2023 roku, oddana ma zostać po modernizacji siedziba Książnicy Stargardzkiej przy ulicy Mieszka I 1. Wypełni się książkami, no i ludźmi! Tymczasem zyskuje nie tylko całkiem nowy wygląd, ale i wyposażenie.

– Trwają intensywne prace przy wyposażaniu placówki, która zupełnie zmieni swoje oblicze. Oczywiście nie zabraknie najważniejszego – odpowiedniego miejsca dla książek i wszystkich publikacji do wypożyczenia albo skorzystania na miejscu – informuje dziś Urząd Miejski w Stargardzie. – Oprócz tego w Książnicy będzie przestrzeń, którą wypełnią ludzie. Warsztaty twórcze, spotkania autorskie, zajęcia dla dzieci i seniorów – już teraz bibliotekarzom nie brakuje pomysłów na aktywności dla stargardzian.

Jak przypomina magistrat, wyremontowaną Książnicę bez problemu odwiedzą także osoby z niepełnosprawnościami. Z obu budynków zniesiono bariery architektoniczne.

Książnica Stargardzka jest na etapie wyposażania, montowane są meble, w tym te najbardziej charakterystyczne dla każdej biblioteki, czyli regały. To co widzimy na zdjęciach to dopiero przedsmak efektu końcowego. Zanim wypełnimy regały książkami, pojawi się jeszcze wyposażenie, w tym meble, które sprawią, że przebywanie w Książnicy będzie przyjemnością, a sam proces wypożyczania będzie łatwy i nowoczesny. Zapewne z końcem lata nastąpi ten najważniejszy moment – gdy nasi czytelnicy i odbiorcy z tej pięknej przestrzeni, łączącej w sobie zabytkową i współczesną architekturę, uczynią żywą bibliotekę.

Jolanta Aniszewska, dyrektor Książnicy Stargardzkiej