OZ Stargard
W stargardzkim więzieniu, Fot. Emilia Chanczewska

Z zakupów trafił prosto zza kraty. „Zawinęła” go policyjna para

Policyjna para z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie w czasie wolnym zatrzymała poszukiwanego skazańca.

– Dwoje funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie, a prywatnie są parą, w wolnym czasie zatrzymało poszukiwanego – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Dzięki czujności policjantów i podjętej przez nich interwencji 52-latek najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

Policjanci KPP Stargard w czasie wolnym zauważyli jak do sklepu wchodzi mężczyzna odpowiadający rysopisowi osoby poszukiwanej.

– Policjanci przez chwilę obserwowali mężczyznę, a kiedy upewnili się, że jest on osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości zatrzymali go i powiadomili dyżurnego jednostki. Na miejsce przyjechał policyjny patrol, któremu poszukiwany mężczyzna został przekazany. Sprawdzenie w policyjnych systemach potwierdziło, że 52-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Stargardzie celem odbycia kary pozbawienia wolności – relacjonuje Justyna Siwarska.

Zatrzymany trafił prosto do stargardzkiego więzienia.

Dzięki wzorowej postawie naszych policjantów zatrzymany mężczyzna trafił do zakładu karnego. Takie zachowanie mundurowych pokazuje, że służbę w Policji pełni się 24 godziny na dobę – podkreśla mł. asp. Justyna Siwarska.