Koncert powarsztat
Mariusz Zarzeczny i Bartosz Łęczycki

Zaśpiewają i zagrają na harmonijkach

W piątek 6 października 2023 roku SCK zaprasza wszystkich melomanów na koncert. Posłuchać będzie można uczestników i prowadzących warsztaty harmonijkowo-wokalne. Warsztaty trwają od 5 września i biorą w nich udział ludzie z całej Polski.

– Przed nami wyjątkowy koncert powarsztatowy, 6 października, godzina 18, duża scena SCK. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy – informuje dziś Stargardzkie Centrum Kultury. – Przez ponad miesiąc uczestnicy warsztatów wokalnych i gry na harmonijce uczyli się i szlifowali swoje umiejętności pod okiem nie tylko specjalistów i muzyków, ale przede wszystkim wyjątkowych osobowości.

Koncert powarsztatowy
SCK

Na scenie wystąpią uczestnicy warsztatów harmonijkowo-wokalnych wraz z instruktorami, którymi są:

Bartosz Łęczycki – jeden z przodujących i najbardziej wszechstronnych harmonijkarzy w Europie i najlepszy w Polsce. Otrzymał dwie platynowe płyty za album Maleńczuk & Waglewski „Koledzy” (2007) oraz Waglewski Fisz Emade „Męska Muzyka” (2008). Czołowy pedagog i popularyzator harmonijki w naszym kraju. Rocznie prowadzi ok. 30 warsztatów muzycznych i gra ok. 100 koncertów w Polsce i za granicą.

Mariusz Zarzeczny – stargardzianin, wokalista, harmonijkarz. Absolwent Akademii Sztuki w Szczecinie – magister sztuki w zakresie edukacji muzycznej. Laureat nagrody Prezydenta Stargardu: animator, twórca kultury. Występuje cyklicznie od 2010 roku na scenie Woodstockowej Pol’and’Rockowej w Kostrzynie nad Odrą z Piotrem Bukartykiem.

𝑊𝑎𝑟𝑠𝑧𝑡𝑎𝑡𝑦 𝑖 𝑘𝑜𝑛𝑐𝑒𝑟𝑡 𝑠𝑎̨ 𝑟𝑒𝑎𝑙𝑖𝑧𝑜𝑤𝑎𝑛𝑒 𝑤 𝑟𝑎𝑚𝑎𝑐ℎ 𝑝𝑟𝑜𝑗𝑒𝑘𝑡𝑢 𝑝𝑛. 𝑃𝑜𝑑 𝐺𝑤𝑖𝑎𝑧𝑑𝑎𝑚𝑖 – 𝑝𝑎𝑚𝑖𝑒̨𝑐𝑖 𝑎𝑟𝑡𝑦𝑠𝑡𝑜́𝑤, 𝑘𝑡𝑜́𝑟𝑧𝑦 𝑜𝑑𝑒𝑠𝑧𝑙𝑖. 𝑊𝑎𝑟𝑠𝑧𝑡𝑎𝑡𝑦 𝑑𝑜𝑓𝑖𝑛𝑎𝑛𝑠𝑜𝑤𝑎𝑛𝑜 𝑧𝑒 𝑠́𝑟𝑜𝑑𝑘𝑜́𝑤 𝑀𝑖𝑛𝑖𝑠𝑡𝑟𝑎 𝐾𝑢𝑙𝑡𝑢𝑟𝑦 𝑖 𝐷𝑧𝑖𝑒𝑑𝑧𝑖𝑐𝑡𝑤𝑎 𝑁𝑎𝑟𝑜𝑑𝑜𝑤𝑒𝑔𝑜 𝑝𝑜𝑐ℎ𝑜𝑑𝑧𝑎̨𝑐𝑦𝑐ℎ 𝑧 𝐹𝑢𝑛𝑑𝑢𝑠𝑧𝑢 𝑃𝑟𝑜𝑚𝑜𝑐𝑗𝑖 𝐾𝑢𝑙𝑡𝑢𝑟𝑦.

INFORMACJE I PLAKAT: SCK