Noworoczna kąpiel Miedwian
Miedwianie po rozgrzewce w amfiteatrze w Morzyczynie, fot. Emilia Chanczewska

Zimne ognie, zimny szampan, baloniki i przebrania. Noworoczna kąpiel Miedwian

21 morsów wzięło dziś udział we wspólnej zimnej kąpieli w Miedwiu. Po rozgrzewce przy muzyce, przeprowadzonej na scenie nadmiedwiańskiego amfiteatru, i tradycyjnym okrzyku „Tak się bawią Miedwianie!”, tuż po godzinie 16 weszli do wody.

Według harmonogramu kąpieli w sezonie morsowym 2023/2024 Miedwianie morsują w soboty (zbiórka godzina 15.30, wejście do wody po rozgrzewce o godzinie 16), niedziele (zbiórka godzina 12.30, wejście do wody po rozgrzewce o godzinie 13) oraz środy (zbiórka godzina 17.30, wejście do wody po rozgrzewce o godzinie 18). Kąpiel noworoczna, podobnie jak świąteczna, jest więc dodatkowa.

– Kąpiel noworoczna to impreza wpisana w cele statutowe naszego klubu – mówi Marzena Wójcik, prezes Stargardzkiego Klubu Morsów Miedwianie, który pod koniec minionego roku świętował 10-lecie działalności. – Nie było łatwo dziś o kierowców – śmieje się.

Udało się zebrać w 21 osób, którym humory dopisywały ( jedna spóźniona nie załapała się na zdjęcie 😉 ). Były kolorowe peruki, przebrania, balony, zimne ognie i zimny szampan. Zobacz TUTAJ nasz filmik z noworocznego wejścia do Miedwia.

Kolejna dodatkowa kąpiel Miedwian będzie, jak co roku, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w niedzielę 28 stycznia. W planach jest też przy kąpiel przy pełni księżyca.