KP Błękitni Stargard

Błękitni Stargard tylko wygrywają na obcych boiskach

W trzeciej kolejce grupy 2 III ligi piłkarskiej Błękitni Stargard wygrali w Gniewinie ze Stolem 2:1.

W rozegranym dzisiaj wieczorem meczu w Gniewinie stargardzki zespół wygrał, ale zwycięstwo nie przyszło łatwo. Po pierwszej połowie wygrywali gospodarze 1:0. Bramkę w 20 minucie z karnego strzelił Kamil Patelczyk. W drugiej połowie skuteczniejsi byli goście. W 72 minucie gola dla Błękitnych zdobył Sebastian Ginter, a w 84 minucie na listę strzelców wpisał się Oskar Ryk. Błękitni wygrali 2:1.

To drugie zwycięstwo w sezonie stargardzkiego zespołu. Błękitni wygrali oba dotychczasowe wyjazdowe spotkania. Na inaugrację pokonali w Gdańsku Gedanię 5:2. Natomiast w jedynym jak na razie meczu u siebie, w drugiej kolejce, zremisowali z Bałtykiem Gdynia 1:1.

Stargardzki zespół po trzech seriach spotkań jest na trzecim miejscu w tabeli. Wyżej są tylko dwa zespoły, które mają komplet punktów. To Olimpia Grudziądz i Pogoń II Szczecin. Kolejny mecz stargardzka drużyna rozegra w niedzielę, 21 sierpnia. Na stadionie przy ulicy Ceglanej w Stargardzie podejmie siódmy w tabeli KP Starogard Gdański, który ma na koncie zwycięstwo i dwa remisy. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13.