olimpiada ekonomik

Arek, Ola i Emila z ekonomika w Stargardzie finalistami olimpiady logistycznej

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Stargardzie w gronie laureatów i finalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

W piątek 15 marca 2024 roku, w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu, odbył się etap centralny Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Ponad stu uczniów ze szkół ponadpodstawowych konkurowało o miejsca w finale rozwiązując w czasie 130 minut 4 zadania, w tym zadanie problemowe.

Arkadiusz Skubik, uczeń Technikum Zawodowego nr 2 w Zespole Szkół nr 2 w Stargardzie, zajął IV miejsce w Polsce uzyskując tytuł laureata tej olimpiady, a uczennice ekonomika Aleksandra Nyszczuk i Emilia Czubala zdobyły tytuły finalistek.

Arkadiusz Skubik i Aleksandra Nyszczuk kształcą się w Zespole Szkół nr 2 w zawodzie technika spedytora, Emilia Czubala w zawodzie technika logistyka. Uczniowie przygotowywali się do olimpiady na dodatkowych zajęciach prowadzonych przez Jolantę Stępczyńską. Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Marcin Przepióra oraz opiekunka grupy pogratulowali sukcesów utytułowanym uczestnikom olimpiady.

Nagrodami dla laureata są: możliwość studiowania nieodpłatnie w MWSLiT we Wrocławiu przez dwa semestry studiów inżynierskich lub licencjackich na kierunku Logistyka lub Transport (studia licencjackie), bon na sprzęt elektroniczny o wartości 1000 zł oraz zestaw gadżetów.

Laureat i finalistki uzyskują zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego i mają szereg preferencji przy ubieganiu się o przyjęcie na studia wyższe. Olimpijskie sukcesy stanowią również duży atut przy ubieganiu się o pracę i zwiększają konkurencyjność młodzieży na rynku pracy.

Informacje i zdjęcia: Zespół Szkół nr 2 w Stargardzie