ArtFestiwal 2024 ML
SCK

ArtFestiwal Stargard 2024 – weekend 18 i 19 maja. Rozkład jazdy

Około 150 wydarzeń znalazło się w programie tegorocznej, 8 już edycji ArtFestiwalu Stargard. Fabryka brzmienia, strefa dialogu, strefa chillout, adoracja stuki, kocioł kultury… Przez cały najbliższy weekend – 18 i 19 maja 2024 roku – miasto tętnić będzie artyzmem.

Stargardzkie Centrum Kultury: Podczas tegorocznej edycji czeka nas wiele ciekawych wystaw, nietuzinkowych działań, jak również spotkań z udziałem polskich i niemieckich artystów. Obok znanych nam wszystkim nazwisk, w programie pojawią się także młodzi twórcy, będący dopiero na początku artystycznej drogi. Nie zabranie wyjątkowych twórców, artystów i muzyków z Niemiec – zwłaszcza Greifswaldu. W tym roku wraz z naszymi przyjaciółmi, dzięki projektowi, świętujemy 250. urodziny światowej sławy malarza. Rok 2024 poświęcony jest Casparowi Davidowi Friedrichowi. To właśnie Greifswald jest miejscem jego narodzin. Dzięki temu realizujemy współpracę transgraniczną: Stargard i Greifswald – razem dla kultury.

ArtFestiwal Stargard to niezwykły cykl wydarzeń artystycznych. To miejski eksperyment na pograniczu sztuki i działań społecznych, w którym zaciera się granica między twórcą a odbiorcą i który zmienia się z roku na rok. To sztuka w różnym jej pojmowaniu, która opuszcza instytucje i mury i wychodzi na ulice Stargardu. Na jeden weekend zmieniamy miasto na niecodzienną sztukaterię. Pierwsza edycja, która odbyła się w 2017 roku z inicjatywy artystki Bernadety Wdzięcznej, była początkiem wyjątkowego i prestiżowego wydarzenia, które wpisało się na stałe w kulturalne życie miasta.

Artystyczna mapa Stargardu to miejsca, w których możecie po prostu być i poczuć się dobrze. Każde miejsce ma własnego gospodarza i ekipę, która dba o działanie, wystrój i klimat. Festiwal się rozrasta i spotykamy się z coraz większą spontanicznością.

TUTAJ link do mapy wydarzeń.

UWAGA KIEROWCY: Od piątku 17.05 (godz. 8:00) do niedzieli 19.05 (godz. 1:00) parking przy Stargardzkim Centrum Kultury zostanie zamknięty. W tym miejscu organizowane jest, w ramach ArtFestiwalu Stargard, kino plenerowe z koncertem na żywo. Organizatorzy: dziękujemy za wyrozumiałość i zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie.

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza do siebie w niedzielę 19.05 na ArtFestiwal Stargard Junior.

MDK Junior
MDK