Spotkanie Błękitnych w Stargardzie

Błękitni Stargard dostali lanie. W drugiej połowie gol za golem

W piątej serii spotkań grupy 2 III ligi piłkarskiej Błękitni Stargard przegrali na wyjeździe z Cartusią Kartuzy 1:6.

Spotkanie rozegrane zostało w sobotę, 26 sierpnia 2023 roku. Przed meczem to stargardzki zespół był wyżej w tabeli mając punkt więcej niż ich rywal. Po meczu sytuacja się zmieniłą i to Błękitni są niżej w klasyfikacji.

Stargardzki zespół został dzisiaj rozbity. Po pierwszej połowie przegrywał nieznacznie 0:1. Tuż przed przerwą Piotr Gryszkiewicz wykorzystał karnego wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. Na początku drugiej części golem odpowiedzieli goście. W 48 minucie bramkę w stargardzkiej drużynie strzelił Damian Niedojad. W tym momencie nic nie zapowiadało katastrofy. Jednak wystarczyło osiemnaście minut, by do niej doszło.

W 55 minucie Jakub Poręba wyprowadził Cartusię ponownie na prowadzenie. Po kolejnych dwóch minutach różnica była dwubramkowa. Trzeciego gola w ekipie gospodarzy strzelił Dawid Szałecki. Kolejne dwie bramki Cartusia strzeliła w odstępie minuty. W 65 minucie drugiego swojego gola w dzisiejszym spotkaniu strzelił Piotr Gryszkiewicz, a w 66 minucie swoje drugie trafienie dzisiaj zanotował Dawid Szałęcki. Na tym jednak nie koniec. Jeszcze w 87 minucie bramkę strzelił Sebastian Deja ustalając wynik na 6:1 dla Cartusii.

Błękitni mają dwa zwycięstwa i trzy porażki. W tabeli są na jedenastym miejscu. Kilka zespołów, które są za nimi w klasyfikacji zagra w niedzielę.

Stargardzki trzecioligowiec kolejne spotkanie rozegra w najbliższą sobotę. 2 września zmierzy się u siebie przeciwko rezerwom Pogoni Szczecin. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15.