Ulica Szewska
Ulica Szewska w Stargardzie, fot. Emilia Chanczewska

Całkowicie przebudują drogi na stargardzkiej starówce

Ponad 17 800 000 zł pochłonąć ma przebudowa ulic Chrobrego, Szewskiej, Kuśnierzy i Włosienniczej. Po zakończeniu prac ma być bezpieczniej, wygodniej i bardziej estetycznie. Prezydent Stargardu podpisał już umowę z wykonawcą tej ogromnej inwestycji.

– Na tę inwestycję z niecierpliwością czekało wielu mieszkańców starówki. Kilka ulic zupełnie zmieni swoje oblicza – poinformował w poniedziałek stargardzki magistrat.

– Nasza starówka stale pięknieje. W realizacji jest wymiana oświetlenia na kilku ulicach. W 2019 r. wyremontowana została ul. Bolesława Krzywoustego, a jeszcze wcześniej Rynek Staromiejski wraz z ul. Grodzką. Takie inwestycje są bardzo kosztowne i muszą być spójne – zmieniamy przecież historyczną część naszego miasta. Zawsze staramy się też uwzględniać uwagi mieszkańców, żeby gotowy efekt jak najbardziej odpowiadał oczekiwaniom i potrzebom stargardzian – mówi prezydent Stargardu Rafał Zając.

W ramach inwestycji przebudowane zostaną:

  • ul. Bolesława Chrobrego (odcinek od Kazimierza Wielkiego do ronda na M. Skłodowskiej-Curie),
  • ul. Szewska,
  • ul. Kuśnierzy
  • i ul. Włosiennicza.

Na jezdniach będzie nowa nawierzchnia. Piesi zyskają wygodne chodniki, a rowerzyści – komfortowe ścieżki. Wyremontowany zostanie również most na kanale Młyńskim. Kolejny element tego dużego projektu to wyniesione przejścia dla pieszych. Takie rozwiązanie poprawi bezpieczeństwo przechodniów – w tym uczniów pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 5 i dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1. Całość oczywiście uzupełni nowe, energooszczędne oświetlenie. Jak przy każdej drogowej inwestycji zadbaliśmy także o liczne nasadzenia zieleni i miejsca postojowe dla aut.

– Wykonawcą przebudowy ulic na starówce jest Musing Bud ze Szczecina. Firma w naszym mieście zrealizowała już wcześniej Park&Ride przy ul. Barnima – informuje Urząd Miejski w Stargardzie. – Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace na Starym Mieście powinny zakończyć się latem 2025 r. Na inwestycję o wartości ponad 17 800 000 zł pozyskaliśmy prawie 10 500 000 zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

INFORMACJE: stargard.eu