Zbigniew Stacharski
Zbigniew Stacharski, autoportret

Ciekawe spotkanie z człowiekiem z pasją! Zbigniew Stacharski będzie gościem Pracowni Lokalności i Dziennikarstwa w SCK

Pracownia Lokalności i Dziennikarstwa w Stargardzkim Centrum Kultury zaprasza na spotkanie ze Zbigniewem Stacharskim i wernisaż jego prac, pt. Historia „myszką” malowana. Odbędzie się w piątek 26 kwietnia 2024 roku, o godzinie 18, na Małej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury. Wstęp wolny.

Pan Zbyszek od 5 lat ma ciekawą pasję, związaną z historią i fotografią. Koloruje dawne zdjęcia historycznych postaci, polskich i zagranicznych żołnierzy, pilotów, muzyków, aktorów, sportowców, księży.

Opowie o tym podczas piątkowego spotkania, na które zaprasza organizatorka, Aleksandra Zalewska-Stankiewicz, prowadząca Pracownię Lokalności i Dziennikarstwa w Stargardzkim Centrum Kultury.

Będzie to także okazja do obejrzenia efektowych prac Zbigniewa Stacharskiego. Wstęp wolny!

TUTAJ można dołączyć do wydarzenia na Facebooku.

O autorze:

Zbigniew Stacharskibyły saper 2. Stargardzkiego Batalionu Saperów, z ponad 30-letnim stażem służby. Pasjonuje się historią. Nadaje koloru historycznym fotografiom, które przedstawiają głównie portrety żołnierzy, ale również aktorów, sportowców, muzyków. Jego prace zostały wydane drukiem w książkach Zbigniewa Kiełba „Polskie i obce znaki zaszczytne żołnierzy 2. Pułku Saperów Kaniowskich” (Puławy 2021), Dzieje kościoła parafialnego pw. Matki Boskiej Różańcowej w Puławach fotografią pisane (Puławy 2021), „Straceni, przywróceni pamięci” (Puławy 2023). W międzyczasie pisze wiersze, głównie satyryczne pokazując jaka prawda nas dotyczy. Na Facebooku prowadzi stronę miejscowości: Suchań dawny Zachan.