Pożar fermy
Fot. Grzegorz Drążek, Stargard.News

Duży pożar na fermie drobiu w miejscowości Krąpiel pod Stargardem

W niedzielę 17 września 2023 roku, około godziny 9, wybuchł pożar we wsi Krąpiel (gmina Stargard, powiat stargardzki, woj. zachodniopomorskie). Do jego ugaszenia zadysponowano bardzo duże siły jednostek straży ze Stargardu, gminy i powiatu stargardzkiego. Na miejsce przyjechała także policja.

Pożar, który wybuchł na fermie drobiu, udało się szybko ugasić. Trwa akcja dogaszania. Z naszych wstępnych ustaleń wynik, że żadna osoba nie ucierpiała, ale zwierzęta niestety tak. Spaliły się dwa duże kurniki. Ferma drobiu działa na obrzeżach miejscowości Krąpiel w gminie Stargard.

– Dziś o godzinie 9.06 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze w miejscowości Krąpiel, w akcji ratowniczo-gaśniczej brało udział w sumie 12 zastępów, z PSP oraz OSP z okolicy miejscowości Krąpiel – informuje Stargard.News rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie mł. bryg. dr Tomasz Kubiak. – Pożar jest ugaszony, trwa dogaszanie, porządkowanie terenu. Nie ma osób poszkodowanych. Biegli z zakresu pożarnictwa, jeżeli zostaną powołani, ustalą przyczynę wybuchu pożaru.