Europejskie Dni Archeologii
Muzeum w Stargardzie

Europejskie Dni Archeologii 2023 od 15 do 17 czerwca w Stargardzie

Stargardzcy muzealnicy, szczególnie ci z Działu Archeologii Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie, zapraszają mieszkańców w tym tygodniu na kilka otwartych wydarzeń.

Organizują je w ramach obchodów Europejskich Dni Archeologii.

Europejskie Dni Archeologii
  • W CZWARTEK 15 czerwca o godzinie 17:00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych (dorosłych) na kolejne spotkanie w przyrynkowej kamienicy. Tematyka: Archeologia śmierci, czyli antropologia na żywo.
  • W PIĄTEK 17 czerwca otworzymy WIRTUALNĄ wystawę zabytków archeologicznych. Tematyka: Trzeci wymiar starożytności (zaprezentujemy obiekty z neolitu i epoki brązu w formie 3D).
  • W SOBOTĘ 17 czerwca można odwiedzić Basteję od godziny 10 do godziny 14. Bilet wstępu kosztować będzie 1 złoty.
  • W NIEDZIELĘ 18 czerwca o godzinie 13:30 rozpoczniemy Stargardzki Korowód Dziejów. Zapraszamy do wspólnego świętowania 780-lecia nadania miastu praw.

UWAGA!!!

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie informuje, że w niedzielę 18 czerwca organizuje „Stargardzki Korowód Dziejów”. Rozpocznie się o godzinie 13:30 na Rynku Staromiejskim (tam odbędzie się także wprowadzenie do wydarzenia). Przejdzie on następującymi ulicami: ul. Kramarska – ul. Kazimierza Wielkiego – ul. Bolesława Chrobrego – ul. Św. Jana Chrzciciela – ul. Hetmana Stefana Czarnieckiego – ul. Prezydentów RP Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego –Teatr Letni w Parku Chrobrego (zakończenie). W czasie trwania korowodu należy się spodziewać iż, na wymienionych ulicach ruch samochodowy będzie czasowo wstrzymywany. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o cierpliwość, jednocześnie zachęcamy do udziału w korowodzie. To wydarzenie, które realizowane jest z okazji 780. lat nadania praw miejskich dla Stargardu i odbywa się w ramach Dni Stargardu 2023, zostało objęte patronatem Prezydenta Stargardu Rafała Zająca.

To tyle tylko w tym tygodniu, a co w dalszych planach MAH Stargard? Jak informują, w następny weekend 24 i 25 czerwca, w ramach obchodów dni Stargardu, odbędzie się historyczny festyn „W krainie Gryfa”. Od lipca ruszyć ma natomiast oferta warsztatów wakacyjnych dla najmłodszych i tych starszych też!

INFORMACJE: MUZEUM ARCHEOLOGICZNO-HISTORYCZNE W STARGARDZIE