Jazz Beatles
Fot. Artur Aen Nowicki

Jazzmani zagrają Beatlesów w Piwnicy TPS w Stargardzie

W niedzielę 14 kwietnia, o godzinie 17, w Piwnicy Towarzystwa Przyjaciół Stargardu odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Jazz in TPS”. Zespół Imienowski Set Jazz zaprezentuje nam niezapomniane przeboje legendarnej grupy The Beatles w oryginalnej jazzowej szacie – stąd tytuł koncertu „Jazz Beatles”.

Wydarzenie odbędzie się w ramach tegorocznych obchodów 20-lecia działalności Piwnicy TPS.

– Na ten szczególny wieczór muzyczny zaprasza Stowarzyszenie Artystyczne B-moll i Towarzystwo Przyjaciół Stargardu – informuje Mariusz Jankowski z Towarzystwa Przyjaciół Stargardu. – Bilety do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej i na www.biletyna.pl oraz bezpośrednio przed wejściem na koncert.

jazzinTPSBeatles

Skład Imienowski Jazz Set:

  • Tomasz Imienowski – bass
  • Bartosz Krzywda – piano
  • Michał Lasota – drums

Z nami zabierzecie się w podróż prosto do Liverpoolu. Usłyszycie cały przekrój przebojów skomponowanych przez członków tej legendarnej grupy: Can’t Buy Me Love, Hey Jude, Get Back, Let It Be, Michelle, Yesterday, Come Together i wiele innych znanych Wam przebojów. Doskonale wiemy, że powrót do największych hitów The Beatles w naszym wykonaniu będzie dla Was miło spędzonym wieczorem.


Tworząc i grając własne piosenki, zamiast polegać na profesjonalnych kompozytorach i muzykach sesyjnych, The Beatles zrewolucjonizowali muzykę pop i rock na początku lat 60-tych. Choć ich czas w świetle reflektorów był zbyt krótki – będąc na szczycie, rozwiązali się w 1970 roku – John Lennon, Paul McCartney, George Harrison i Ringo Starr zapoczątkowali nową erę muzyki. 


THE BEATLES zainspirowali wielu muzyków jazzowych. Ten koncert będzie poświęcony twórczości legendarnych Beatlesów.


Utwory z różnych płyt zostaną zaprezentowane w zupełnie innej, niecodziennej, a czasem nieoczekiwanej perspektywie, w jazzowej interpretacji.

JAZZ BEATLES / Imienowski Jazz Set