Stargard garaże
Fot. Grzegorz Drążek

Jeszcze więcej garaży między osiedlem Zachód a zakładem karnym w Stargardzie

Na terenie między ulicami 9 Zaodrzańskiego Pułku Piechoty a aleją Żołnierza w Stargardzie powstana kolejne garaże. Część z nich będzie można później wydzierżawić.

Chodzi o teren między osiedlem Zachód a zakładem karnym, zarządzany przez Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Od lat na dużej jego części są blaszane garaże. Stoją one w kilku rzędach, a także wzdłuż ulicy 9 Zaodrzańskiego Pułku Piechoty a aleją Żołnierza. Niebawem powstanie tam kolejnych kilka rzędów garaży. W sumie postawionych zostanie 66 garaży.

Niebawem powstanie tam kolejnych kilka rzędów garaży. W sumie postawionych zostanie 66 garaży. Prace rozpoczęły się w miniony wtorek. W tym momencie powstaje tam płyta fundamentowa, na której później staną garaże. Cała inwestycja rozłożona jest w czasie na około pół roku.

44 z 66 garaży zajmą osoby, które teraz mają garaże kawałek dalej, przy ulicy 9 Zaodrzańskiego Pułku Piechoty, od strony ul. Szczecińskiej. W pobliżu ich garaży powstaje osiedle mieszkaniowe i kolidują one z wjazdem na osiedle. W związku z tym dla tych osób przygotowane zostaną garaże w nowym miejscu, w którym tutaj piszemy.

– Pozostałe dwadzieścia dwa garaże będą przeznaczone do wydzierżawienia, zostanie ogłoszony na to przetarg – wyjaśnia Jan Sawicki, wiceprezes Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Stargard garaże
Fot. Grzegorz Drążek

Ustawienie kolejnych garaży między osiedlem Zachód a zakładem karnym oznacza, że coraz mniej będzie tam terenu trawiastego. Od strony osiedla pozostanie jeszcze kawałek w pobliżu ulicy 9 Zaodrzańskiego Pułku Piechoty. Nie ma planów, by kolejna część została przeznaczona pod następne garaże. Natomiast od strony zakładu karnego teren trawiasty cały czas w całości służy mieszkańców. W założeniu jest to boisko piłkarskie z bieżnią żużlową wokół, ale mieszkańcy korzystają z tego terenuu na różne sposoby, także jako wybieg dla psów. STBS nie ma na dzisiaj w planach zmiany wykorzystania tej części terenu. Ma ona służyć jako miejsce rekreacji.