alkomat wskazanie 0,83 mg na l
Fot. KPP Stargard

Łabędzi śpiew kierowcy volkswagena w Stargardzie

Ponad półtora promila alkoholu miał 36-latek ze Stargardu, który kierował w tym stanie samochodem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Informację na ten temat przekazała dzisiaj Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie.

– Mundurowi na ulicy Łabędzia w Stargardzie zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki volkswagen, którego styl jazdy kierowcy wskazywał, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka – wyjaśnia mł. asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard.

Za kierownicą volkswagena siedział 36-letni mieszkaniec Stargardu.

– Podczas rozmowy policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu – relacjonuje Justyna Siwarska. – Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwemu kierowcy funkcjonariusze zatrzymali uprawnienia do kierowania i na czas wytrzeźwienia zamknęli go w policyjnym areszcie.

Jak dodaje policjantka, za popełnione przez 36-latka przestępstwo grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i wysoka kara grzywny.

Istotny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym ma zarówno stan psychofizyczny kierujących, jak i stan techniczny pojazdów, dlatego dbając zarówno o kierujących jak i pieszych, stargardzcy policjanci każdego dnia przeprowadzają wiele kontroli. Ich celem jest przede wszystkim wyeliminowanie istniejącego zagrożenia.

mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie