Katarzyna Mądrowska, Nikola Piechocka i Marcin Przepióra

Medalowe dziewczyny z Zespołu Szkół nr 2 w Stargardzie

Uczennica liceum ogólnokształcącego oraz nauczycielka wychowania fizycznego ze stargardzkiego ekonomika odniosły w ostatnim czasie sukcesy w zapasach.

Nikola Piechocka – uczennica klasy I LO, zawodniczka klubu Feniks Pesta Stargard: brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski w zapasach.

5 i 6 listopada 2022 roku w Dzierżoniowie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych. Drużyna województwa zachodniopomorskiego wywalczyła trzecie miejsce, którą w kategorii wagowej 57 kg reprezentowała stargardzianka Nikola Piechocka! Wygrała wszystkie swoje walki.

Zawodnicy stoczyli cztery mecze:

• Dolnośląskie – Zachodniopomorskie (4:6)
  • Zachodniopomorskie – Lubelskie (4:6)
  • Zachodniopomorskie – Świętokrzyskie (6:3)
  • Zachodniopomorskie – Mazowieckie (6:4)

Nikola w tym roku wywalczyła srebrny medal na mistrzostwach Europy U15 w zapasach.

Katarzyna Mądrowska – zawodniczka oraz trenerka klubu Feniks Pesta Stargard, nauczycielka WF w ZS nr 2: drużyna wicemistrzyni Polskiej Ligi Zapaśniczej.

27.10.2022 r. w Chorzowie odbył się finał Polskiej Ligi Zapaśniczej. Przez fazę grupową Kasia i jej drużyna AKS Białogard przeszli jak burza. Dopiero w finale ulegli drużynie z Namysłowa. Stargardzianka w całej lidze przegrała tylko jedną walkę, resztę wygrała.

Katarzyna w tamtym roku wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy seniorek w zapasach.

INFORMACJE I ZDJĘCIE: Zespół Szkół nr 2 w Stargardzie