Serce dla Amandy
Fot. Grzegorz Drążek

Na pomoc małej stargardziance. Nakrętki z serca dla Amandy

Trwa zbiórka charytatywna na rzecz małej dziewczynki ze Stargardu. Nakrętki na rzecz Amandy można wrzucać do serca stojącego przed urzędem miejskim.

W kilku miejscach Stargardu stoją pojemniki w kształcie serca na plastikowe nakrętki. Wrzucając tam nakrętki można komuś pomóc. Przed Urzędem Miejskim przy ulicy Czarnieckiego w Stargardzie stoi serce, do którego można wrzucać nakrętki na rzecz Amandy ze Stargardu.

Amanda ma 21 miesięcy, choruje od urodzenia na rzadką chorobę: zespół duplikacji Triplikacji 15g11g13. Z wiekiem się okaże, czy to kopia regionu krytycznego Pradera-Williego czy Angelmana. Choroba Amandy związana jest z opóźnieniami motorycznymi, niepełnosprawnością intelektualną, trudnościami takimi jak brak mowy, nie chodzi, nie rozumie przekazów ani poleceń słownych popartych mimiką oraz gestem, ma epilepsję. Amanda lubi kolorowe książki, obrazki, lubi zabawki grające i świecące, uwielbia jak się jej śpiewa. Kiedy nie potrafi wyrazić siebie reaguje, płaczem, krzykiem i złością. Na tę chwilę nie reaguje na wołanie, żyjąc w swoim świecie.

Spotkaliśmy niedawno pana Krzysztofa, tatę Amandy, jak wybierał nakrętki już zebrane w sercu przed magistratem. Było ich kilka worków. Już następnego dnia serce ponownie zaczęło się wypełniać.

Mała stargardzianka jest podopieczną fundacji Miej Serce: https://miejserce.pl/podopieczny/102084102

Po zakończeniu zbiórki dla Amandy, do serca ustawionego przed urzędem miejskim będzie można wrzucać nakrętki na rzecz kolejnych osób.