KPP Stargard podziękowania
Fot. KPP Stargard

Stargardzcy policjanci na pomoc! Eskortowali do szpitala porsche

„Żyję i dlatego mogę podziękować policjantom za pomoc i błyskawiczną reakcję oraz za wspaniałe pilotowanie w drodze do szpitala” – takie słowa uznania wpłynęły do Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. Napisał je mieszkaniec dziękując policjantom za pomoc. Sytuacja była bardzo poważna, gdyż mężczyzna wymagał natychmiastowej pomocy lekarskiej.

Policjanci w codziennej służbie spotykają się z różnymi sytuacjami. Służba w Policji jest nieprzewidywalna i nigdy tak naprawdę nie mamy pewności, co się wydarzy na kolejnej służbie. Przekonali się o tym policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego stargardzkiej komendy, do których w trakcie służby podjechał samochód marki Porsche. Z pojazdu wybiegła zdenerwowana kobieta, prosząc mundurowych o pomoc w szybkim dotarciu do szpitala z uwagi na pogarszający się stan zdrowia jej partnera, który znajdował się w samochodzie – relacjonuje asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Policjanci wiedzieli, że w takiej sytuacji liczy się każda minuta i bez chwili wahania postanowili pomóc. Od razu o zdarzeniu poinformowali dyżurnego jednostki o zaistniałej sytuacji, włączyli sygnały uprzywilejowane i ruszyli w kierunku szpitala. Bezpośrednio zanim jechał pilotowany samochód. Na miejscu mężczyzna z pomocą policjantów został przekazany personelowi medycznemu, który udzielił mu specjalistycznej pomocy.

radiowóz pod SOR
Do opisanej sytuacji doszło w piątek 29 marca br. po południu. Byliśmy wówczas na terenie szpitala, fot. Emilia Chanczewska

Na następny dzień do Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie wpłynęły podziękowania od mężczyzny, który był bardzo wdzięczny policjantom za pomoc i natychmiastową reakcję.

W takich momentach hasło „Pomagamy i chronimy” nabiera szczególnego znaczenia. Naszym priorytetem jako policjantów jest pomagać i chronić mieszkańców. Miło jest usłyszeć słowa uznania po wykonanej służbie, za które dziękujemy.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard