Hala OSiR Stargard
Fot. Facebook/OSiR Stargard

Naprawili dach hali OSiR w Stargardzie. Woda ma już nie kapać na parkiet

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stargardzie ogłosił zakończenie remontu dachu w największej hali sportowej w Stargardzie.

W hali OSiR przy ulicy Pierwszej Brygady 1 w Stargardzie przede wszystkim trenuje i rozgrywa mecze w ekstraklasie koszykarzy zespół PGE Spójni Stargard. Nie tylko jednak on korzysta z tego obiektu. Rozgrywane są tam turnieje piłkarskie, odbywają się rozgrywki szkolne w różnych dyscyplinach, a jutro odbędą się zawody siatkówki Klubu Sportowego Spójnia Stargard.

Dach hali OSiR nie był w dobrym stanie. W czasie deszczu woda dostawała się do środka obiektu. To główny powód modernizacji, o której zakończeniu poinformował dzisiaj Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stargardzie.

– W ramach przeprowadzonej inwestycji, dokonano demontażu zabezpieczeń płyt warstwowych, docieplenia dachu płytą termoizolacyjną oraz montażu 5 wpustów dachowych i 30 sztuk kominków wentylacyjnych – czytamy w informacji OSiR. – Zastosowana grubość docieplenia dachu wynikała z przeprowadzonego w tym roku audytu energetycznego. Prace modernizacyjne trwały od połowy sierpnia, odbiór nastąpił 10 października. Inwestycja kosztowała blisko 600 tys. zł.

Remont hali sportowej przy ulicy Pierwszej Brygady 1 Stargard sfinansowany został z kasy miasta.