Jozef Zalewski
Józef Zalewski, fot. archiwum prywatne

Nie żyje Józef Zalewski, biegacz, radny I kadencji Rady Powiatu Stargardzkiego

Wczoraj wieczorem, w sobotę 30 grudnia 2023 roku, w wieku 82 lat, w wyniku nagłej i ciężkiej choroby, zmarł Józef Zalewski. Pedagog, biegacz, radny. Najdłużej związany był z Ińskiem, także z Barzkowicami i ze Stargardem. Ostatnie lata życia spędził w Głogowie, gdzie zostanie pochowany.

Józef Zalewski (rocznik 1942), absolwent filologii polskiej w Poznaniu, znany w regionie nauczyciel języka polskiego oraz muzyki. Mieszkał w Barzkowicach, następnie w Ińsku, gdzie uczył w szkole podstawowej, której był także dyrektorem.

Zasiadał w Radzie Powiatu Stargardzkiego, w I kadencji jej działania: lata 1998-2002.

Jeszcze do niedawna aktywny, wieloletni biegacz. Uczestnik niezliczonej ilości imprez biegowych w całej Polsce. Uhonorowany tytułem Sportowca Roku 2015 w gminie Ińsko.

Józef Zalewski
Józef Zalewski, fot. sport-time.com

Prywatnie bardzo otwarty, sympatyczny, radosny człowiek, przez bliskich nazywany Ziutkiem. Z żoną Danutą, także nauczycielką, prowadzili aktywny, pełen podróży tryb życia. Niestety nagła choroba to przerwała. Józef Zalewski zmarł wczoraj wieczorem, w wieku 82 lat.

Ostatnie pożegnanie Józefa Zalewskiego będzie w czwartek 4 stycznia 2024 roku, w dolnośląskim Głogowie, gdzie od kilku lat mieszkał z najbliższymi.

Rodzinie i przyjaciołom składamy najserdeczniejsze wyrazy współczucia.