Romuald Bobrowicz
Romuald Bobrowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Stargardzie, fot. Emilia Chanczewska, archiwum

Nie żyje Romuald Bobrowicz, dyrektor trójki

Stargardzka oświata w żałobie. W wieku 72 lat dziś zmarł nagle Romuald Bobrowicz, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. K. Makuszyńskiego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Stargardzie. Ostatnie pożegnanie 8 maja.

Romuald Bobrowicz w lutym skończył 72 lata. Był absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii. Od początku kariery zawodowej związany z oświatą.

Przez ostatnie 38 lat pełnił funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3, działającej przy ulicy Limanowskiego 7 w Stargardzie.

Dziś, w czwartek 4 maja 2023 roku, zmarł nagle, we śnie. Wyrazy współczucia dla bliskich.

Ostatnie pożegnanie Romualda Bobrowicza zaplanowano na poniedziałek 8 maja br. Wystawienie urny z prochami zmarłego o godzinie 10 w kaplicy na nowym cmentarzu w Giżynku. Msza pogrzebowa odprawiona zostanie tam o godzinie 10.15. Następnie urna zostanie pochowana na nowym cmentarzu.

Romuald Bobrowicz nekrolog

Śmierć Pana Dyrektora była dla nas ogromnym zaskoczeniem. Jak zwykle przyszła nie w porę. Odebrała nam wybitnego pedagoga, świetnego dyrektora, pełnego ciepła i nadzwyczajnej dobroci, przyjaciela oraz mentora. Dyrektora, który był dla nas przykładem, doceniał, inspirował do działania i ciągłego doskonalenia.

Szkoła, w której pracował była dla Niego tak naprawdę drugim domem, a swojej pracy potrafił oddać się bez reszty. Od chwili, gdy objął stanowisko dyrektora robił wszystko, aby była ona wzorową placówką oświatową, przyjazną całej społeczności szkolnej. Stworzył w niej niepowtarzalny klimat i atmosferę. Mury Szkoły Podstawowej nr 3 wychowały wielu wspaniałych uczniów, dobrych i serdecznych ludzi.

Dzięki Niemu Szkoła Podstawowa nr 3 zmieniła się w nowoczesną placówkę oświatową. Nie bał się podejmować odważnych decyzji i trudnych wyzwań – czego owocem jest przepiękna sala gimnastyczna, bogato wyposażone sale lekcyjne, czy też kompleks boisk sportowych. Idąc z duchem czasu znakomicie poradził sobie z wyzwaniami reformy oświatowej, łącząc umiejętnie dwie sąsiadujące ze sobą szkoły w jeden sprawnie funkcjonujący organizm.

Jego ogromna wiedza i bogate doświadczenie zawodowe były wielokrotnie doceniane. Jednak On zawsze był skromny. Liczne nagrody odkładał szybko na półkę. Ważniejszy był dla Niego szczery uśmiech ucznia. Cieszył się, gdy słyszał o sukcesach swoich uczniów zarówno tych szkolnych, jak i w życiu prywatnym. Będzie nam tego brakowało…

Kornel Makuszyński, patron naszej szkoły, w jednym ze swoich utworów pisał tak: „Nauczanie jest nie tylko pracą, jedną z najcięższych, jest to przy tym sztuka wzniosła i twórcza, bo ma za zadanie stworzenie człowieka pełnego, doskonałego człowieka.”

I takiego – Panie Dyrektorze – Ciebie zapamiętamy, bo w swojej pracy czułeś się po prostu spełnionym, szczęśliwym człowiekiem. Spoczywaj w pokoju!

SP 3 Stargard